روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
اسرائیل پس از ۷۰ سال رأی نیمی از کشورها را هم ندارد

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: رای مثبت ۱۲۸ کشور عضو مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص قدس نشان داد که رژیم صهیونیستی پس از ۷۰ سال نتوانست حتی نیمی از کشورهای عضو سازمان ملل را با خود همراه سازد.
سعدالله زارعی با اشاره به رای مثبت ۱۲۸ عضو مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص بیت‌المقدس در گفت‌وگو با خبرنگاران، خاطرنشان کرد: این رای بالای مجمع عمومی سازمان ملل به طرح مصر در خصوص فلسطین غیرمنتظره نبود.
وی ادامه داد: در گذشته هم عمده کشورها از آرمان فلسطین و قدس دفاع می‌کردند. اگر به عدد ۱۲۸ نگاه کنیم می‌بینیم به عدد ۱۲۰ عضو کشورهای غیرمتعهد نزدیک است بنابراین رای مثبت این کشورها به بیت‌المقدس طبیعی بود.
این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه اگر ۱۲۸ کشور از ۲۰۰ کشور عضو در سازمان ملل در مخالفت الحاق قدس به رژیم صهیونیستی بیانگر حمایت دنیا از فلسطین است، افزود: آرای بالا در مخالفت الحاق قدس به اسرائیل سطح غیرمشروع بودن سیاست‌ها و اقدامات رژیم صهیونیستی از نظر جامعه بین‌الملل و این که در آینده چه وضعیتی خواهد داشت را می‌رساند.
زارعی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی سال ۱۹۴۸ مستقر شد و امروز از حدود ۷۰ سال از استقرار این رژیم می‌گذرد. ۷۰ سال یعنی سه نسل از فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی گذشته است. بعد از سه نسل هنوز تعداد آرای مخالف سیاست‌های اسرائیل در بین کشورهای جهان حدود ۱۳۰ عضو در برابر کمتر از ۷۰ عضو است یعنی هنوز اسرائیلی‌ها نتوانسته‌اند حتی بر نیمی از کشورهای جهان به موقعیتی باثبات دست یابند.
زارعی با بیان اینکه فلسطینی‌ها با آرای مثبت که مجمع عمومی سازمان ملل به طرح قدس داد می‌توانند امید داشته باشند که انتفاضه جواب داده است، افزود: فلسطینی‌ها در راس انتفاضه شهدای زیادی دادند و امروز می‌توانند شاهد نتیجه آن باشند و امید داشته باشند که پرونده فلسطین به نفع آنها به پایان برسد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز