اشتراکات ایران و ترکیه، فرصتی برای توسعه گردشگری بین دو کشور

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی ایران و ترکیه، گفت: این اشتراکات می‌تواند زمینه رفت‌وآمد گردشگران دو کشور را فراهم کند که رویداد تبریز ۲۰۱۸ فرصت خوبی برای تحقق این موضوع است.
رحیم شهرتی‌فر در دیدار با سرکنسول جمهوری ترکیه در تبریز، با اشاره به اینکه روابط ایران و ترکیه در سال‌های اخیر محکم‌تر از قبل شده است، افزود: امروز سرمایه‌گذاران ترک در بخش‌های مختلف استان حضور دارند و خوشحالیم که شهر تبریز مورد توجه آن‌ها قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه علاقه‌مند حضور بیشتر سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای در استان هستیم، گفت: بسترهای این امر آماده است و امیدواریم با همکاری کنسول‌گری ترکیه شاهد تحقق آن باشیم.
شهرتی‌فر تأکید کرد: تلاش می‌کنیم موانع سرمایه‌گذاری را در چارچوب قانون رفع کنیم تا سرمایه‌گذاران ترک به‌راحتی بتوانند در استان سرمایه‌گذاری کنند.
معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به حضور گردشگران ایرانی در ترکیه، گفت: انتظار داریم که این رفت‌وآمدها دوطرفه باشد و در این خصوص آژانس‌های مسافرتی و گردشگری ترکیه می‌توانند نقش بسزایی ایفا کنند.
وی افزود: رویداد تبریز ۲۰۱۸ با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی بین تبریز و ترکیه فرصت مناسبی برای توسعه روابط دو کشور است.
سرکنسول ترکیه در تبریز هم با بیان اینکه یکی از اولین اقدامات کنسول‌گری توسعه روابط و همکاری‌های کشورش با استان آذربایجان شرقی بوده، اظهار داشت: همیشه از سرمایه‌گذاران ترکیه برای حضور در تبریز دعوت می‌کنم، البته در مقابل از سرمایه‌گذاران تبریزی نیز برای حضور در ترکیه دعوت می‌کنیم چراکه تعاملات و روابط باید دوطرفه باشد.
فاهری چاغلار با اشاره به رشد روزافزون حضور شرکت‌های ترک در تبریز، بیان کرد: هر زمان هیأتی تجاری از ترکیه وارد ایران می‌شود آن‌ها را برای آشنایی با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های تبریز دعوت می‌کنیم.
وی ادامه داد: به دنبال برگزاری کنفرانسی در خصوص گردشگری با حضور آژانس‌های گردشگری ترکیه و اروپا در شهر تبریز هستیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از