اشتغال زایی ۱۰۰۰ نفری معدن مس و طلای سـوناجیل هـریس

استاندار آذربایجان شرقی گفت: اشتغال زایی یک هزار نفری معدن مس و طلای سوناجیل شهرستان هریس می تواند در زمینه رفع معضل بیکاری تحول آفرین باشد.
به گزارش خبرنگاران مجید خدابخش در بازدید از معدن مس و طلای سوناجیل شهرستان هریس با اشاره به اینکه زمین مورد نیاز سرمایه گذار معدن طلای سوناجیل در اختیارش قرار گیرد، اظهار کرد: هدف دولت تدبیر و امید در سال “ حمایت از کالای ایرانی “ که می تواند در رونق اقتصادی، رفع معل بیکاری موثر واقع شود گره گشایی از مشکلات سرمایه گذاران است.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: اشتغال زایی یک هزار نفری معدن مس و طلای سوناجیل شهرستان هریس با وجود این که در شرایط کنونی جوانان با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند می تواند در زمینه رفع معضل بیکاری تحول آفرین باشد.
وی خطاب به دستگاه های ذی ربط گفت: در زمینی به مساحت یک هکتار جواز تاسیس مرکز تحقیق و توسعه و برای تجهیز دستگاه کراشر معدن مس و طلای سوناجیل شهرستان هریس زمین سه هکتاری نیز در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد.
خدابخش تاکید کرد: بنا بر اظهارات سرمایه گذار این معدن قرار است بعد از استخراج مس و طلا، کارخانه فرآوری تا پایان سال جاری در معدن مس و طلای سوناجیل شهرستان هریس راه اندازی شود.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سفر به شهرستان هریس از روند احداث بزرگراه اهر – هریس – تبریز بازدید و با مردم شهرهای بخشایش و کلوانق دیدار و همچنین از جاده های بین شهری و روستایی این شهرستان نیز بازدید کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از