روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 364
  • 1,001
  • 1,358,521
اشعار پروین اعتصامی از ارکان مهم میراث فرهنگی ایران زمین

رحیم شهرتی‌فر با بیان اینکه پروین اعتصامی، زاده این آب‌ و خاک بوده و متأسفانه عمر کوتاهی داشت اما همچنان برای ما عزیز است، اظهار داشت: آثار و اشعار پروین قرن‌های متمادی به‌عنوان جزوی از میراث‌های سرزمین مطرح خواهد بود تا نسل‌های آینده آن را بیاموزند.
به گزارش شهریار، رحیم شهرتی‌فر معاون استاندار آذربایجان شرقی در مراسم به یاد پروین اعتصامی افزود: پروین اعتصامی اگر چنانچه مسائل حوزه بانوان را مورد توجه قرار داده است به خاطر پدری بوده که کتاب تربیت نسوان را به رشته تحریر در آورده و فرزند این دانشمند به‌عنوان پروین اعتصامی مطرح‌ شده است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: پروین اعتصامی در سال‌های پرآشوب تاریخ ایران در خانواده‌ای روشنفکر تربیت‌ شده و طبیعی است نتیجه محیط و فضای تربیت‌یافته تأثیرگذار بوده تا استعدادی که وجود داشت شکوفا شود.
وی در ادامه در خصوص موضوع مشکلات فرهنگی بیان کرد: باید به این مسئله واقف باشیم که اگر می‌خواهیم مشکلات فرهنگی رفع شود باید حوزه فرهنگ را به خود اهالی فرهنگ و هنر بسپاریم.
شهرتی‌فر با تأکید بر اینکه وظیفه دولت زمینه‌سازی و بسترسازی برای فعالیت‌های فرهنگی است، گفت: برگزاری چنین مراسم‌هایی یک نمونه بارز بوده و باید آرزو کنیم در جای‌جای این شهر خود علاقه‌مندان و اهالی فرهنگ و هنر و ادب باید در کنار هم تلاش کنند و قطعاً به این شکل تأثیرگذاری و اثربخشی بسیاری خواهد داشت.
وی بابیان اینکه نباید تصور کنیم انتقاد تندوتیز نشان از این است که عمیقاً برای مسائل دلسوزی می‌کنیم، این نوع رفتار مؤثر نیست، ادامه داد: از اهالی فرهنگ و هنر این انتظار می‌رود به جامعه به‌سان معلمی که به‌جای تنبیه به تشویق فکر می‌کند، نگاه کنند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی بیان کرد: باید دقت کنیم از آزرده‌ خاطر کردن یک نفر، حتی فردی که در دستگاه دولتی مسئولیتی دارد به نتیجه نخواهیم رسید بلکه با تذکر مشوقانه و مطرح کردن اشکالات به نتیجه خواهیم می‌رسیم.
وی خاطرنشان کرد: البته این مسئله به معنی این نیست که نباید انتقاد و آسیب‌شناسی کرد، بلکه باید در کنار آسیب‌شناسی راهکارها نیز ارائه شود.
در پایان این مراسم از دو عنوان کتاب «دیوان اشعار پروین اعتصامی» با بازنگری دکتر زهرا احمدی و «خلاصه رمان‌های مشهور ایران و جهان» نوشته دکتر رحمانی رونمایی شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز