روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 478
  • 749
  • 1,336,963
اشغال مشاغل کشور از سوی اتباع خارجی غیرمجاز

عبدالرضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگاران، در واکنش به اظهارات مدیر کل اتباع وزارت کشور مبنی بر وجود یک میلیون و پانصد هزار اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور، گفت: اتباع بیگانه غیرمجاز علاوه بر اشغال مشاغل کشور مشکلات اجتماعی، بهداشتی و امنیتی زیادی را برای ما به همراه دارند در این رابطه نیاز است وزارت کشور با اتخاذ تدابی ر ویژه از ورود اتباع بیگانه غیرمجاز جلوگیری کند.
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه اتباع بیگانه غیرمجاز از طریق مرزها و توسط قاچاقچیان انسان وارد کشور می شوند، تصریح کرد: از آنجایی که صدها مشکل و آسیب از ناحیه اتباع بیگانه غیرمجاز به کشور تحمیل می شود نباید نسبت به ساماندهی آنها غفلت و کوتاهی کرد؛می طلبد وزارت کشور هر چه سریع تر لایحه ساماندهی اتباع بیگانه را به مجلس ارایه کند. وی اشغال مشاغل کشور به ویژه مشاغل ساختمانی را مهمترین آسیب حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور دانست و افزود: در حالی که در کشور میلیون ها نیروی بیکار وجود داشته و همچنین کارگران ساختمانی با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می کنند برخی کارفرمایان متخلف زیر سایه عدم نظارت دستگاه های مسئول اتباع بیگانه غیرمجاز را بدون پروانه کار به کارگیری می کنند این در حالی است که بر اساس مصوبه شورای عالی کار که حداقل دستمزد روزانه به مبلغ ۳۰۹ هزار و ۹۷۷ ریال در سال ۹۶ تعیین شده، مبلغ جریمه بابت هر روز اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی یک میلیون و ۵۴۹ هزار و ۸۸۵ ریال است؛ در کنار این در صورت تکرار تخلف، میزان جریمه کارفرمایان دو برابر خواهد شد.
عزیزی افزود: همچنین بر اساس قانون هر گونه به کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز در واحدهای کارگاهی ممنوع بوده و کارفرمایان متخلف برابر قانون از یک روز تا ۹۰ روز حبس و پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه می شوند.
این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه دولت به تنهایی از عهده شناسایی کارفرمایان متخلف بر نمی آید، تصریح کرد: همانطور که مردم در تمامی امور همکاری لازم را با دولت داشته و این همکاری ها نیز بسیار کارساز بوده بنابراین نیاز است مردم را در موضوع شناسایی کارفرمایان متخلف سهیم کرد تا تخلفات کارفرمایان در این زمینه به حداقل برسد.
نماینده مردم شیروان در مجلس دهم، ادامه داد: برای همکاری بهتر مردم و شناسایی سریع تر کارفرمایان متخلف می طلبد درصد و بخشی از میزان جرایم را به آنها اختصاص داد.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه حضور اتباع خارجی غیرمجاز تهدیدی جدی برای نیروی کار داخلی به شمار می رود، گفت: متاسفانه شاهد به کارگیری اتباع بیگانه در برخی مجموعه ها هستیم این در حالی است که میلیون ها جوان با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند و باید در تمامی مشاغل نیروی کار ایرانی بر نیروی خارجی اولویت داشته باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز