روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 349
  • 721
  • 1,335,271
اشک های دخترک برای نجات پدر

صدای خش خش جاروی پاکبان جوان برای اهالی محله خیابان تختی رشت چون لالایی سحرگاهان بود. در سرما و گرما، خیابان‌های منطقه با همت او و همکارانش ازشب تا صبح تمیز می‌شد تا بار دیگر زندگی در کالبد ساکنان شهر جانی دوباره بگیرد،اما چند شب قبل هنگامی که ساکنان محله درخانه‌های گرم شان خواب بودند او با دستان یخ زده اش، دسته جارو را با فشارروی زمین می‌کشاند تا خیابان‌ها در آستانه روزهای پایانی سال نیزهمچنان تمیز باشند.
حالا چند روزی می‌شود که دیگر صدای «اسماعیل شیرسوار» و خش خش جارودستی‌اش شنیده نمی‌شود. همه چیز دریک لحظه‌ رقم خورد. پاکبان جوان در سحرگاه یکی از آخرین روزهای بهمن ۹۵ مشغول کار در یکی از محلات بود که ناگهان صدای مهیب ترمز خودرو «ریو» خواب اهالی شهر را آشفته کرد. وقتی اهالی سراسیمه بیرون دویدند با پیکر غرق در خون اسماعیل درکف خیابان روبه‌روشدند و خیلی سریع با اورژانس تماس گرفتند.
دقایقی بعد هم آمبولانس آژیرکشان بر بالین پاکبان جوان حاضر شد ومرد جوان نیمه جان بلافاصله به بیمارستان منتقل شد وتحت درمان درمان قرارگرفت،اما به علت شدت صدمات وارده به کما رفت. از آن روز تاکنون دخترک ۸ ساله‌اش هر روز به انتظارگشوده شدن چشم‌های پدرمجروح و شنیدن خبری خوش ازسلامتی او پشت در بیمارستان می‌ایستد.هر روزکنارمادرش زیر لب قرآن می‌خواند و چشمان نگرانش خیره به طرف اتاقی است که پدر در آنجا به خواب عمیقی رفته است. او و مادر نگرانش و تمامی اعضای خانواده‌شان، حالا روزها و شب‌ها ست که با چشمان اشکبارمنتظرند تا اسماعیل یک باردیگرچشم بگشاید وبا دستان پینه بسته‌اش، دستان کوچک دخترچشم انتظارش را بگیرد وهمان طور که قول داده بود او را با خود به بازار ببرد تا لباس عید بخرد.
این درحالی است که پزشکان بیمارستان پورسینا می‌گویند از نظر پزشکی بازگشت این کارگر به زندگی می‌تواند فقط یک معجزه باشد اما خانواده این کارگر همچنان در بیمارستان چشم انتظار بهبودی ونجاتش هستند.مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت نیز درباره آخرین وضعیت این پاکبان مصدوم گفت: متأسفانه آقای شیرسوار با ضریب هشیاری ۴ همچنان در وضعیت کما قرار دارد و تاکنون بهبودی در وضعیت‌اش به وجود نیامده است.
حاجی‌پور می‌گوید: این پاکبان کارگر شرکت سیمین کاران شهرداری منطقه ۲ رشت بود و لباس کار شب نما نیز پوشیده بود اما راننده خودرو ریو با بی‌احتیاطی سبب این تصادف شد،البته راننده خود را معرفی کرده و تحقیقات درباره حادثه ادامه دارد.عاطفی شهردار منطقه ۲ رشت نیز در این باره اظهارداشت: بعد از این حادثه، شهرداری حقوق این پاکبان را که حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است برقرار باقی گذاشته است و امید داریم تا او بار دیگر برخیزد و گرما بخش زندگی خانواده‌اش باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز