با انتقال پایتخت از تهران به شهری دیگر موافقم

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ضمن حمایت از انتقال پایتخت سیاسی ایران به شهری دیگر، گفت: به دلیل مشکلات موجود در حال حاضر امکان تحقق این موضوع وجود ندارد و شاید در آینده این فضا فراهم شود.
شهاب الدین بیمقدار در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور درخصوص انتقال پایتخت از تهران به شهری دیگر به نتیجه رسیده است، اظهار داشت: جهت بررسی موضوع و ارزیابی درصد تحقق این پیشنهاد هیئتی تشکیل داده‌ایم اما فعلا کلیات موضوع تبدیل به طرح نشده است.
وی با بیان اینکه پیش‌تر در برنامه‌ی پنجم توسعه انتقال پایتخت از تهران به شهری دیگر تصویب شده بود، در تشریح نظر شخصی‌اش پیرامون این پیشنهاد، خاطرنشان ساخت: با انتقال پایتخت موافقم و در دیگر کشورها نیز بارها پایتخت‌های سیاسی را جابجا کرده‌اند اما در مقطع فعلی به دلیل مشکلات و حساسیت‌های موجود امکان انتقال پایتخت ایران وجود ندارد.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در پاسخ به این سوال که نام پنج شهر نامزد پایتختی ایران چیست، تصریح کرد: این موضوع فعلا در دست مطالعه است و نام هیچ شهری مطرح نشده است؛ اینکه می‌گویند از پنج شهر نام برده شده و یکی از آن‌ها پایتخت سیاسی ایران خواهد شد، دروغ است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از