روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
اطلاعیه فرمانداری تبریز در خصوص شایعات صداهای غیرمعمول سطح شهر

فرمانداری تبریز با انتشار اطلاعیه ای در خصوص ابهامات و شایعات مربوط به بروز صداهای غیرمعمول در سطح شهر توضیح داد.
در این اطلاعیه عنوان شده است: صبح سیزدهم تیر ۹۶ اخبار متفاوت و گاهی نگران‌کننده مبنی بر شنیده شدن صدای انفجار در سطح شهر تبریز در رسانه‌های جمعی منتشر شده است که با توجه به انتشار اخبار متفاوت از این اتفاق همچنین انتشار مصاحبه‌ای از فرماندار شهرستان تبریز، لازم است در این خصوص توضیحاتی خدمت شهروندان ارائه شود.
حوالی ساعت پنج صبح چند روز قبل صدایی شبیه به انفجار حوالی سه‌راهی ارتش و حافظ شنیده می‌شود و به دنبال آن یکی از دوستان رسانه‌ای طی تماس با فرماندار تبریز علت را جویا می‌شود، شهرتی‌فر پس از استعلام از فرماندهی انتظامی شهرستان، به خبرنگار اطلاع می‌دهد صدای شنیده شده ناشی از ترکیدگی لاستیک کامیون است و خوشبختانه مورد خاصی نبوده است.
پس از ساعت ۶:۳۰ صبح همان روز همکاران اداره گاز حدفاصل چهارراه آبرسان تا سه‌راهی زعفرانیه اقدام به ایمن‌سازی و تعمیر خطوط گازرسانی می‌کنند و به همین دلیل صداهایی در این محدوده به گوش می‌رسد.
متأسفانه برخی دوستان رسانه‌ای این دو موضوع را به هم ربط می‌دهند و علاوه بر انتشار مصاحبه‌ای از معاون فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی استان مبنی بر بروز انفجار گاز، مصاحبه‌ای را با فرماندار شهرستان تبریز که در جلسه منتخبان شوراهای کلان‌شهرها در تهران به سر می‌برد، منتشر می‌کنند که قطعاً به سبب متفاوت بودن دو اتفاق اشاره شده، مصاحبه‌های منتشره موجب افزایش شایعات و گمانه‌زنی‌ها در سطح شهر می‌شود.
از آنجایی که صدای ترکیدن لاستیک با صداهای ناشی از عملیات تخلیه گاز متفاوت است، جای تعجب دارد با پیش‌کشیدن صدای شنیده‌شده در محله بارون آواک که قبل از عید سعید فطر به وقوع پیوسته بود، شرایطی ایجاد می‌شود که شهروندان احساس کنند مسؤولان شهرستان از اتفاقات واقعه بی‌خبر هستند.
ضمن تأکید بر لزوم اطلاع‌رسانی ادارات روابط عمومی دستگاه‌های خدمت‌رسان از قبیل گاز، برق و مخابرات در خصوص برنامه‌های اجرایی در سطح شهر، به اطلاع شهروندان محترم می‌رساند برای رفع نگرانی مردم موارد احتمالی امنیتی توسط نیروی انتظامی و فرمانداری شهرستان تبریز اطلاع‌رسانی می‌شود و در صورت پیش‌بینی وقوع اتفاقات و بحران، مراتب توسط اداره کل مدیریت بحران استانداری اطلاع‌رسانی می‌شود.
از این رو با توجه به جمیع موارد ذکرشده، از همکاران رسانه‌ای تقاضا داریم ضمن رعایت اصول، اخلاق و رسالت اطلاع‌رسانی صحیح ضمن انعکاس متناسب رویدادها و مصاحبه‌های مرتبط در این خصوص، موجبات کاهش نگرانی و رفع شایعات در جامعه را فراهم سازند و ضمن ارتباط با منابع موثق خبری و مسؤولان ادارات ذی‌ربط، از تفسیر و گمانه‌زنی خودداری کنند.
یقیناً با علم به جایگاه رفیع رسانه‌ها در جامعه، بر این باور هستیم همراهی و احساس وظیفه همکاران محترم به رفع حواشی در سطح شهر کمک خواهد کرد و در پایان لازم می‌دانیم از همکاری‌های صمیمانه رسانه‌ها و سایت‌های خبری در خصوص انعکاس اخبار و رویدادها تشکر کنیم و امیدواریم ارتباط مستمر رسانه‌ها با مسؤولان شهر موجب انعکاس صحیح اخبار و اطلاعیه‌ها شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز