روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 827
  • 1,575
  • 1,393,263
اطمینان “سیف” به سپرده‌گذاران بانک‌ها

به دنبال شدت گرفتن برخی اخبار و شایعات نادرست در رابطه با بانک‌ها و ایجاد نااطمینانی در بین مردم، رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرده است که ساماندهی موسسه‌های غیرمجاز هیچ ارتباطی به بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری که بانک مرکزی مجوز فعالیت آن‌ها را صادر کرده، ندارد.
در جریان ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی که موسسات و تعاونی‌های غیرمجاز را در برگرفته و آن‌ها را به سمت فعالیت در چارچوب و قوانین بانکی و نظارت بانک مرکزی قرار می‌دهد اخیرا با پیش آمدن جریان موسسه اعتباری مجاز کاسپین این نااطمینانی در بین برخی از مخاطبان شبکه بانکی ایجاد شده که ممکن است در رابطه با موسسات و حتی بانک‌های مجاز نیز چنین شرایطی ایجاد شود.
از سوی دیگر اخیرا رئیس کل بانک مرکزی در رابطه با موضوع ادغام بانک‌های مجاز نیز اظهاراتی داشت که اعلام کرده بود این می‌تواند به عنوان سیاستی مرسوم در دنیا برای انطباق صورت‌های مالی بانک‌های ایرانی با استانداردهای بین‌الملل باشد که خود البته باید با پیشنهاد بانک‌ها صورت گیرد و بانک مرکزی نیز در چارچوب ضوابط و مقررات از آن استقبال خواهد کرد.
به دنبال این ماجرا ولی‌الله سیف، در یادداشت تلگرامی خود به شدت از رفتارهای تحریک‌آمیز در شبکه بانکی گله کرده و تأکید کرده است که بانک مرکزی همواره حامی بانک‌ها و موسسات اعتباری مجاز و حافظ منافع سپرده‌گذاران است.
وی در اظهاراتی دیگر با اشاره به روند ساماندهی موسسات غیرمجاز که در سال‌های اخیر به ویژه در دو تا سه سال گذشته در مسیری متفاوت از قبل قرار گرفته است توضیح داده که ساماندهی موسسه‌های غیرمجاز ارتباطی با بانک‌ها و موسسات اعتباری مجاز که اسامی آن‌ها در وب‌سایت بانک مرکزی وجود دارد، نخواهد داشت و فعالیت شبکه بانکی مجاز کشور با انضباط و سلامت ادامه دارد.
وی همچنین تاکید کرده که مردم فقط به بانک‌ها و موسسات مجاز مراجعه کنند و اطمینان داشته باشند که آن‌ها تحت پوشش و نظارت بانک مرکزی بوده و در این حالت از سلامت و استحکام مناسبی برخوردار هستند. علاوه بر آن براساس ضوابط، ‌تحت پوشش صندوق ضمانت سپرده‌ها قرار دارند.
این در شرایطی است که اخیرا معاون نظارت بانک مرکزی نیز در رابطه با فعالیت مجازها در شبکه بانکی به سپرده‌گذاران اطمینان داده و تأکید کرده بود که با روالی که در پیش گرفته شده سال ۱۳۹۶ پایان فعالیت مخرب موسسات غیرمجاز در بازار پولی کشور است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز