روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 3,037
  • بازدید دیروز: 2,848
  • کل بازدید ها: 839,079
اعتبارات وزارت فرهنگ برای برنامه های فرهنگی و هنری ناکافی است

نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، گفت: اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشارد اسلامی کفاف برنامه های فرهنگی و هنری را نمی کند.
بیت الله عبدالهی در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان اهر اظهار داشت: با توجه به اینکه بیشتر جوانان در زمینه های فرهنگی و هنری فعالیت می کنند و حتی این فعالیت ها را با کمترین امکانات انجام می دهند و دارای عناوین مختلف در مسابقات داخلی و خارجی هستند بنابراین لازم است از لحاظ مادی و معنوی حمایت شوند.
وی افزود: در شهرستان اهر نیز فعالان هنری و فرهنگی با امکانات و اعتبارات کم فعالیت می کنند و حتی در عرصه های ملی و بین المللی صاحب عناوین مختلف هستند.
نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: فرهنگ و اقتصاد لازم و ملزوم یکدیگرند و باید با فرهنگ سازی لازم زمینه حمایت از تولید، اشتغال و سرمایه‌گذاری را فراهم نمائیم و طوری نباشد به مسایل فرهنگی و هنری توجه بیشتری شود و از مسایل اقتصادی، حل مشکل بیکاری جوانان و درآمد مردم غفلت شود.
وی با اظهار تأسف از برخی جوسازی ها که به خاطر منافع شخصی و عدم درک صحیح از مسائل شهرستان صورت می گیرد، خاطر نشان کرد: این افراد با برخی کارهای نسنجیده زمینه نارضایتی و دلسردی سرمایه‌گذاران را فراهم می کنند و الحمدالله امروز سرمایه گذارانی همچون مقیمی ها در این شهرستان فعالیت دارند که انسانهایی خیری هستند که در اکثر کارهایی که در مناطق مختلف انجام داده اند منشا خیر وبرکت بوده اند وامید واریم با حمایت همگانی از اینگونه فعالان اقتصادی زمینه رشد وتوسعه منطقه را فراهم نمائیم.
نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: اهالی فرهنگ و هنر منطقه قشری فهیم وآگاه هستند و انتظار داریم قشر فاخر فرهنگ و هنر با فرهنگ سازی زمینه را برای انجام حمایت های لازم از سرمایه گذاران در حوزه های مختلف کشارزی، صنعتی، معدنی و گردشگری فراهم کنند.
عبدالهی خاطر نشان کرد: تا زمانی که اشتغال و تولید در منطقه محقق نشده، هم اقتصاد لنگ است و هم فرهنگ و تأکیدات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در بحث اشتغال نیز نشان از اهمیت این موضوع برای توسعه کشور بوده و همه باید خود را در این راستا مسئول بدانیم و در تحقق منویات رهبری که همان زمینه سازی برای اشتغال منطقه و حمایت از تولیدات بومی است جامه عمل بپوشانیم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز