روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
اعتراض گسترده بازیکنان فوتبال آمریکایی به ترامپ

تعداد زیادی از بازیکنان حاضر در لیگ NFL به روش‌های مختلف اعتراض خود را به رییس جمهور آمریکا در هفته‌ نخست پیش فصل نشان دادند.
تعداد زیادی از بازیکنان حاضر در لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکایی (NFL) برابر دونالد ترامپ ایستادند. آنها هنگام نواخته شدن سرود ملی آمریکا در هفته‌ نخست پیش فصل اعتراض خود را به رییس جمهور این کشور نشان دادند.
زانو زده، مشت‌های بالا برده، نشستن در نیمکت یا انتظار در رختکن روش‌های اعتراض این بازیکنان به ناعدالتی جامعه و خشونت پلیس نسبت به سیاهپوست های آفریقایی ــ آمریکایی‌ بود.
به نوشته رسانه‌ای آمریکایی در دیدار دولفینز میامی با تامپا بای کوبانرز، هنگام نواخته شدن سرود ملی بازیکنان تیم میزبان به نام‌های کنی استیلز و آلبرت ویلسون زانو زدند و برات کین دست‌های مشت کرده خود را بالا برد.
در فیلادلفیا مالکوم جنیکس، کاپیتان ایگلز مانند دووانت باسبی استیلرز بر نیمکت نشسته بود. اغلب بازیکنان جاگورا جکسونویل مانند رمزی، تلوین اسمیت، فورنت و تی جی یلدون هنگام نواخته شدن سرود در دیدار برابر نیواورلئان از رختکن خارج نشدند.
در دیدار کیلوند، بروانز و نیویورک جیانتس ده‌ها بازیکن تیم نیویورکی در جریان سرود زانو زدند. آنها با اعتراضات خود تنها مقابل ترامپ قرار نگرفتند ،‌ بلکه به NFL نیز اعتراض کردند چون این لیگ برای فصل جاری قانون جدیدی به ثبت رسانده است که بازیکنان معترض جریمه شوند.
ترامپ که از ماه ها قبل مقابل این بازیکنان ایستاده است در ماه می از ثبت قانون جدید خوشحال شد و گفت‌: بازیکنانی که هنگام سرود سر پا نمی‌ایستند نباید در این کشور حضور داشته باشند.
به همین خاطر رییس جمهور آمریکا از NFL خواست تا چنین بازیکنان معترضی را تا پایان فصل محروم کند. کاخ سفید مجبور شد دیدار رییس جمهور با بازیکنان قهرمان NFL (تیم ایگلز) را لغو کند چون اغلب آنها اعلام کردند به آن جا نمی روند.
NFL محبوب‌ترین لیگ آمریکا است و فوتبال آمریکایی ورزشی است که بیشترین پول‌ها در آن جا به جا می‌شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز