روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 44
  • 514
  • 1,144,813
اعزام زائران حج آذربایجان شرقی از نیمه دوم تیرماه

مدیر دفتر حج و زیارت استان آذربایجان شرقی، زائران حج تمتع آذربایجان شرقی از نیمه دوم تیر ماه عازم سرزمین وحی می‌شوند.
امیر روحی ملکی، در گفتگو با خبرنگار ان با اشاره به تعداد زائران اعزامی به حج تمتع امسال گفت: در حج تمتع سال ۹۸ در مجموع ۳ هزار ۸۸۵ نفر از این استان عازم مدینه منوره و مکه مکرمه خواهند شد.
وی از افزایش میزان حجاج این استان خبر داد و افزود: تعداد زائران استان آذربایجان شرقی در سال جاری نسبت به سال قبل حدود ۷۰۰ نفر افزایش یافته است.
روحی ادامه داد: این تعداد زائر در قالب ۲۷ کاروان شامل یک هزار و ۹۲۸ نفر مرد و یک هزار و ۹۲۷ نفر زن هستند.
مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی در ادامه تصریح کرد: اقدامات تهیه مسکن و هتل محل اقامت زائرین در شهرهای مکه و مدینه از حج سال قبل شروع شده و تا اسفندماه سال گذشته، بقیه هتل‌ها نیز اجاره شدند که ۵۵ میلیون ریال صرفه جویی در هزینه‌ها را به همراه داشت.
وی با بیان اینکه هزینه سفر زائرین کشور بین ۲۱ تا ۲۸ میلیون تومان و متأثر از هتل‌های مدینه و ایستگاه پروازی است، تصریح کرد: مدت اقامت زائرین در مدینه ۵ شب و ۶ روز خواهد بود.
روحی گفت: علاوه بر مسکن، خدمات مربوط به حمل و نقل، تغذیه و تدارکات، برنامه‌های فرهنگی و آموزشی و بهداشتی و پزشکی نیز در داخل کشور و در عربستان انجام می‌گیرد.
مدیر حج و زیارت استان همچنین اذعان داشت: غذای زائرین در آشپزخانه‌های متمرکز با کیفیت بالا تهیه می‌شود که ذائقه کلی زائرین ایرانی در آن لحاظ شود.
وی در پایان ضمن توصیه به رعایت قوانین و مقررات عربستان، گفت: حمل مواد مخدر و جاسازی آن و به همراه داشتن برخی اقلام دارویی، تبعات منفی زیادی داشته و موجب بازداشت و معاف از اعزام به حج می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز