روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 264
  • 693
  • 1,436,413
اعطای گرین‌کارت به مقامات صحت ندارد عملیات روانی دشمن با جدیت تمام علیه ایران

وزیر اطلاعات با رد موضوع اعطای ۲۵۰۰ گرین‌کارت به مقامات، گفت: عملیات روانی دشمن با جدیت تمام علیه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.
سید محمود علوی وزیر اطلاعات در نشست علنی پارلمان در پاسخ به سوال کاظم جلالی در خصوص اعطای حق شهروندی به مقامات جمهوری اسلامی ایران و فرزندان آنها در پیوست برجام گفت: مسئله‌ای مطرح شده است که ذهنیت مردم را مخدوش کرده است، اگر اعطای حق شهروندی واقعیت داشته باشد، مشمئز کننده و به عنوان خائن به امنیت باید محاکمه شود.
وزیر اطلاعات در ادامه تأکید کرد: از اینکه چنین سوالی مطرح شد تا فرصت توضیح فراهم شود، تشکر می‌کنم اما امکان پاک کردن موضوعی خلاف به صورت صد درصد از ذهن مردم امکان‌پذیر نیست.
وی بیان داشت: رویه در تمام جهان این است که وقتی فردی مطلبی را مطرح می‌کند باید برای آن دلیل داشته باشد نه اینکه اگر مسئولی آن را منکر می‌شود برای اثبات این کارش مدرکی ارائه دهد. در این باره گفته می‌شود دلیل و مدارکی وجود دارد اما می‌خواهند دلیل را در وقت مقتضی ارائه کنند. اعتقاد دارم اگر دلیل و مدرکی وجود داشت در این ۵ ماه ارائه می‌شد.
علوی با تأکید بر اینکه وزارت اطلاعات در روند مذاکرات هسته‌ای چه عمومی و چه خصوصی اشراف کامل داشته است، بیان داشت: وزارت اطلاعات تمام موارد و حواشی مذاکرات را در اسرع وقت به استحضار مقامات رسانده است حتی آن اتفاق که عراقچی قلم خود را به سمت مذاکره‌کننده آمریکایی پرتاب کرده بود را نیز گزارش داده‌ایم چه برسد به آن که مطلبی در خصوص اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت به مقامات داده شده باشد و آن را اطلاع‌رسانی نکنیم.
این عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه ریشه این خبر به تمام معنا بی‌اعتبار است، توضیح داد: کانال دروغ‌پرداز ناشر اکاذیب ضد انقلاب در شبکه‌های اجتماعی عنوان کرده است که ۲۸۰۰ گرین کارت در جریان مذاکرات هسته‌ای به طرف ایرانی داده شده است، خبر آنچنان بی‌پایه و اساس بوده است که هیچ رسانه‌ای آن را بازنشر نمی‌کند تا آن که در اسفند سال ۹۵ نشریه رژیم صهیونیستی آن را دوباره بازنشر می‌کند و مجدد هیچ رسانه ای به آن نمی‌پردازد.
علوی ادامه داد: یک سال و نیم پس از انتشار خبر کذب تیرماه سال ۹۷ مجدداٌ موضوع اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت به مذاکره‌کنندگان ایرانی مطرح می‌شود و این بار تعداد اعطای گرین‌کارت کاهش پیدا می‌کند؛ آن زمان فاکس نیوز خبر را منتشر و ترامپ آن را توییت می‌کند و یکی از خبرگزاری‌های ارزشی آن را منتشر می‌کند. با انتشار این خبر مسئولان هر دو کشور موضوع را تکذیب کردند.
وزیر اطلاعات تأکید کرد: از مسئولان می‌خواهیم وقتی کانال دروغ‌پرداز ضد انقلاب مطلبی را مطرح می‌کند در نقل آن دقت کنید چرا که انتشار مطلبی که صحت ندارد آثار بسیاری بر جامعه دارد. فراموش نکنید عملیات روانی دشمن با جدیت تمام علیه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.
وی با بیان اینکه دشمن به دنبال آن است که جایگاه جمهوری اسلامی ایران بین افکار عمومی مخدوش شود و مطرح کنند مسئولان مصالح کشور را به ۲۵۰۰ گرین کارت مبادله کرده‌اند، ادامه داد: از سوی دیگر اعتماد عمومی مردم به نظام مورد هدف دشمن قرار گرفته است بنابراین باید هوشیار باشیم تا ناآگاهانه در زمین دشمن بازی نکنیم و اعتماد و به سرمایه اجتماعی نظام آسیب وارد نشود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز