روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 994
  • 744
  • 1,383,162
اعلام مقصران حادثه برخورد قطار تا دو هفته آینده

رئیس کمیسیون عالی سوانح راه آهن از اعلام مقصران اصلی حادثه برخورد دو رام قطار در منطقه هفت‌خوان سمنان تا دو هفته آینده خبر داد.
حسین عاشوری در تشریح جلسه فوق العاده بررسی حادثه برخورد دو رام قطار در منطه هفت‌خوان سمنان که با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزاری راه و شهرسازی،کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استانداران آذربایجان شرقی و سمنان برگزار شد، پرداخت.
وی افزود:صبح روز ی که این سانحه اتفاق افتاد، اعضای کمیسیون عالی سوانح راه آهن در محل حادثه حضور پیدا کردند و نسبت به بررسی علل حادثه و مقصران آن پرداختند و در جلسه امروز گزارش اولیه این بررسی ها ارائه شد.در بررسی اولیه ای که صورت گرفت، مسیر تهران به مشهد جزو مسیرهایی است که سیستم پیشرفته علائم ارتباطات ATC داریم و تمامی قطارهایی که در این مسیر سیر می کنند با سیستم کنترل مرکزی و محلی تحت کنترل هستند.وقتی که این حادثه رخ داد و پس از بررسی ها متوجه شدیم که افراد مختلفی در این حادثه نقش داشتند که با تصمیمات غلط موجب این حادثه شدند.از افرادی که در بخش CTC مستقر بودند ، قطار اول ساعت ۶/۳۲ متوقف شده بود و قطار دوم که پشت سر آن در حال حرکت بود ساعت ۷/۲۲ به محل سانحه میرسد و حادثه اتفاق می افتد.
عاشوری گفت: حدود ۶ کیلومتر قبل از محل حادثه ، قطار دوم با استفاده از سیستمهای علائم ارتباطات متوقف شده بود و فردی که در بخش CTC شاهرود فعال بوده به دلیل خطای محرزی که انجام داده است اجازه می دهد تا قطار از سیستم مکانیزه خارج شود و بطور سیستم دستی حرکت خود را ادامه دهد.لوکوموتیورانی هم که قطار دوم را حرکت داده بود، اشتباه دوم را انجام می دهد و با مرکز کنترل ترافیک راه آهن هماهنگ نکرد.
رئیس کمیسیون عالی سوانح راه آهن اظهار داشت: مجموعه ای از خطاهای چند نفر را داشتیم و ضمن اینکه در ادامه بررسی ها باید همه مدیران و افرادی که در این فرآیند حضور داشتند مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوانیم به یک بررسی همه جانبه برسیم.
وی درباره زمان احتمالی اعلام نتیجه بررسی ها گفت: برای اینکه بتوانیم به یک جمع بندی درست برسیم باید همه مدارک و مستندات را بررسی کنیم و بطور معمول یک الی دو ماه زمان می برد اما با تاکیدی که در این جلسه برای تعجیل در بررسی و اعلام مقصرین صورت گرفت تلاش ما این است ظرف یک الی دو هفته آینده نتیجه را اعلام کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز