روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 2
  • 405
  • 693
  • 1,436,554
اعلام گزارش عملکرد غیرتشریفاتی موسسات فرهنگی

این نماینده تهران اظهار داشت: ما از دولت می خواهیم هم خودش گزارش عملکرد این دستگاه ها را بگیرد و هم این گزارش را در اختیار مجلس قرار دهد که بر چه مبنایی بودجه را تقسیم می کند.
وی تاکید کرد: متاسفانه گزارش شفاف و‌ دقیقی از عملکرد این دستگاه ها تاکنون ارائه نشده است.
صادقی بیان کرد: باید گزارشی ارزیابی پذیر و نه گزارشی تشریفاتی از عملکرد این دستگاه ها ارائه شود. دولت باید درباره ریال به ریال بودجه ای که در اختیار این دستگاه ها قرار می گیرد گزارش ارائه دهد.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات تصریح کرد: در شرایط فعلی که ما این قدر در تنگنا هستیم مردم به ما اجازه نمی دهند که این مقدار ریخت و پاش داشته باشیم و این حق مردم است.
وی با تاکید بر اینکه فرهنگ بخش مهمی در کشور است و‌ در شرایط ضرورت ها نیز باید فرهنگ اهمیت داشته باشد گفت: ما معتقدیم فرهنگ باید درون زا و مردمی باشد و نه براساس بودجه و ساختمان و دفتر و دستک باشد. الان بخش فرهنگ ما درگیر همین مشکل است.
صادقی ادامه داد: حتی اگر بودجه این موسسات و نهادها ذیل بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعریف شود بازهم این دلیل نمی شود که این همه دستگاه های موازی در بخش فرهنگ در کشور داشته باشیم. بسیاری از این دستگاه ها کار همدیگر را تکرار می کنند و اگر گزارش عملکرد آنها منتشر شود مشخص می شود که آدم های تکراری در چند دستگاه یک پول را چند جا خرج می کنند و بودجه دریافت می کنند.
وی خاطر نشان کرد: باید عملکرد شفاف قابل ارزیابی ارائه شود و‌ توجیه دقیق کارشناسی به مجلس ارائه شود تا مجلس در مورد بودجه این موسسات در لایحه بودجه ۹۸ تصمیم بگیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز