روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 696
  • 849
  • 1,360,608
اغلب زنـان کارتـن‌خـواب معتاد هستند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بیش از ۷۰ درصد افرادی که به صورت تفننی مواد مخدر مصرف می‌کنند، معتاد می‌شوند و برگشت آنها بدون حمایت خانواده و دولت بسیار سخت و مشکل است.
سلمان خدادادی، بی‌توجهی نسبت به پیشگیری از آسیب‌ها را علت عمده افزایش تعداد زنان کارتن‌خواب دانست و اظهار داشت: چون برنامه بلندمدتی برای ساماندهی زنان کارتن‌خواب وجود ندارد بنابراین با برنامه کوتاه مدت و مقطعی این افراد جمع‌آوری و سپس بعد از چند روز دوباره در سطح شهر رها می‌شوند.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشکل زنان کارتن‌خواب با جمع‌آوری مقطعی حل نمی‌شود، گفت: اغلب کارتن‌خواب‌ها معتاد هستند، بنابراین نیاز است پس از جمع‌آوری با فرستادن آنها به مراکز ترک اعتیاد با آموزش زمینه‌های اشتغال آنها را فراهم کنند.
وی با یادآوری اینکه اغلب زنان کارتن‌خواب معتاد هستند و بیماری اعتیاد از نوع بازگشت‌پذیر است، افزود: بیش از ۷۰ درصد افرادی که به صورت تفننی مواد مخدر مصرف می‌کنند، معتاد می‌شوند و برگشت آنها بدون حمایت خانواده و دولت بسیار سخت و مشکل است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، از مدت زمان بستری معتادان در مراکز ترک اعتیاد انتقاد کرد و با تأکید بر اینکه این دوران باید افزایش یابد، تصریح کرد: خدمات‌رسانی به معتادان باید با گذشت دوره‌های بلندمدت طی شود و در این رابطه می‌طلبد مدت بازپروری آنان به ۶ ماه افزایش یابد.
نماینده مردم ملکان در مجلس دهم، افزایش زمان بازپروری و ایجاد شغل را از مولفه‌های مهم درمان اعتیاد دانست و افزود: متاسفانه اعتبارات در نظر گرفته شده برای ترک اعتیاد کافی نیست و چنانچه به افزایش زمان بازپروری و ایجاد شغل توجه کافی نشود همچنان باید شاهد معتادان کارتن‌خواب در سطح شهر باشیم.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه نگاه جامعه نسبت به افراد کارتن‌خواب باید تغییر یابد و اصلاح شود، تصریح کرد: معتادان کارتن‌خواب‌ بیمارانی هستند که جامعه باید برای برگشتن آنها به زندگی سالم تلاش کند همچنین دولت نیز باید برنامه‌ریزی مناسبی برای بازگشت آنها به زندگی و جامعه طراحی و تدوین کند، باید عوامل پیدایش اعتیاد در کشور با همکاری تمام دستگاه‌ها رفع شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز