روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 847
  • 849
  • 1,360,759
افتتاح اولین جشنواره نقاشی تخم مرغ های حجمی با حضور هنرمندان در اسکو

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی اسکو ، مهندس بابک شریفی شهردار اسکو پس از افتتاح اولین جشنواره نقاشی تخم مرغ های غول پیکر در اسکو در حاشیه بازدید از کارگاه این جشنواره ، اجرای این برنامه را احیای فرهنگ ملی در پیشواز از بهار، ایجاد نشاط عمومی، ترویج و تحکیم روحیه فعالیت های مشارکتی دانست و افزود : جذب طیف گسترده ای از هنرمندان برای ایجاد آثار هنری بدیع بر روی تخم مرغ های حجمی در این جشنواره نشان دهنده توان بالای دبیرخانه جشنواره یادشده بوده و تداوم برگزاری این جشنواره مورد تاکید است.
در مراسم افتتاح اولین جشنواره نقاشی تخم مرغ های حجمی که با حضور مسئولین ، هنرمندان و مردم شهرستان اسکو برگزار شد، مهندس رجبی معاون فرماندار اسکو با بیان اینکه جشنواره تخم مرغ های رنگی دارای ویژگی “درگیر کردن مخاطب عام و همه گیری” است، اظهار کرد: با برگزاری این جشنواره می توان به شکل گیری پیوند فرهنگ‌ها و نسل‌های مختلف در عصر کنونی امیدوار بود.
وی از تلاش های مجدانه شهرداری اسکو جهت برگزاری این جشنواره تشکر و هدف شهرداری اسکو دایر بر حفظ آیین های ملی کشورمان در قالب برگزاری چنین جشنواره هایی را شایسته تمجید دانست و اظهار کرد: جشنواره هایی مانند تخم مرغ های رنگی علاوه بر پاسداشت سنت های قدیمی، می تواند به ایجاد شادابی و نشاط در جامعه نیز کمک کند.
مهندس بابک شریفی شهردار اسکو با اعلام اینکه امید داریم در سال های آتی این جشنواره بصورت گسترده و با همکاری تنگاتنگ نهادهای متولی برگزار شود تا بلکه بتوانیم قدمی در راستای احیای سنت های غبارگرفته فرهنگی برداریم ، تصریح کرد: از مهمترین اهداف اجرای این جشنواره می توان احیای فرهنگ ملی در پیشواز از بهار، ایجاد نشاط عمومی، ترویج و تحکیم روحیه فعالیت های مشارکتی را نام برد.
وی با بیان اینکه هنرمندان طرحهای برگزیده در این جشنواره با بهره گیری از ایده های خلاقانه در قالب نگاه به فرهنگ و ارزش های فرهنگی شهر، نوآوری و نگاه هنرمندانه خود آثار خود را روی تخم مرغ های غول پیکر ترسیم می کنند، اظهار داشت: تخم‌مرغ سمبل تولد و شروع زندگی جدید است و تخم‌مرغ‌های رنگی نشان از باروری و رشد خوبی‌ها و نشان از رنگ و بوی اصیل ایرانی دارد.
شریفی ضمن ابراز خرسندی از حضور مسئولین، هنرمندان و شهروندان در مراسم افتتاحیه جشنواره نقاشی تخم مرغ های غول پیکر اسکو، از این همراهی و حضور گرم آنان قدردانی نموده و یادآور شد این جشنواره طی روزهای ۱۶-۱۷-۱۸ اسفند از ساعت ۱۱ لغایت ۱۷ در محل پارک رضوان شهرداری اسکو برگزار می شود و مردم می توانند ضمن حضور در محل یاد شده، از نزدیک هنرنمایی هنرمندان را مشاهده کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز