روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
افتتاح بازار دائمی خودرو تبریز

در راستای عمل به برنامه های تدوین شده شهرداری کلانشهر تبریز در سال ۹۷ بازار دائمی خودرو به همراه چندین پروژه عمرانی به ارزش ۱۲ میلیارد تومان در محدوده غرب تبریز افتتاح و به بهره برداری رسید.
شهردار تبریز در مراسم بهره برداری از پروژه های عمرانی و خدماتی منطقه ۶ اظهار داشت: در در راستای سیاست توسعه شهری، ایجاد زیرساختهای فنی و عمرانی و تامین نیازهای اساسی شهروندان تکمیل پروژه های نیمه تمام و راکد در اولویت برنامه ها و پروژه های عملیاتی سال جاری قرار گرفته است.
ایرج شهین باهر، اظهار داشت: این مجموعه همواره بر تامین زیرساختهای زندگی مدرن شهری و شایسته کهن شهر تبریز به منظور پاسداشت حرمت شهروندان تاکید داشته و از این رو تکمیل پروژه های نیمه تمام را به منظور تامین رفاه و آسایش مردم سرلوحه برنامه های مدیریتی و عملکرد اجرایی و خویش قرار داده است.
وی با اشاره به حجم پروژه های نیمه تمامی که از گذشته آغاز شده و هزنیه های زیادی بر شهرداری تحمیل می کند افزود: عزم جدی شهرداری اجرای پروژه های اساسی مورد نیاز در شهر تبریز است و تکمیل پروژه های نیمه تمام در اولویت قرار دارند.
شهین باهر با تاکید بر همت شهرداری برای دوری از اجرای پروژه های پر سرو صدا و بهره وری پایین، اذعان داشت: همچنان بر قولی که به مردم و شهروندان عزیزم داده ام پایبندم و ضمن پیشگیری از تحمیل هزینه های اضافی و سنگین به شهر با ساماندهی برنامه های اجرایی به طور متوسط هر ۱۰ روز یک برنامه افتتاح و بهره برداری از پروژه های اساسی و مورد نیاز مردم اجرا می شود.
شهردار تبریز با اشاره به اهمیت احداث بازارچه دائمی خودرو گفت: با انتقال بازارچه خودرو سبزه میدان و بهره برداری کامل از شهرک مبل و خوردو در کنار توسعه منابع درآمدهای پایدار، شهرداری می تواند در افزایش رضایتمندی شهروندان و کاهش معضلات ترافیکی و اصلاح منظر شهری تاثیرگذار باشد.
وی با اشاره به مشکل ورودی بازارچه خودرو و شهرک مبل از کمربندی غرب تبریز افزود: طبق هماهنگی هایی که با معاون محترم عمرانی استانداری آذربایجان شده است، سعی داریم مسیر ورودی از کنارگذر غربی شهرک مبل و خودرو تا یک ماه آینده تکمیل کنیم.
مهندس ایرج شهین باهر، در ادامه با اشاره به عزم شهرداری برای ساماندهی ورودی های تبریز گفت: ورودی های دروازه تهران و آذرشهر تقریبا به اتمام رسیده و ورودی تبریز-مرند نیز با تلاش مضاعف در حال تکمیل است.
شهردار کلانشهر تبریز در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به رکود اقتصادی کشور، افزود: با وجود اینکه در دوره ریاضت شهرداری های کشور قرار داریم و در دیگر شهرهای بزرگ درآمد شهرداریها عملا صفر است، امروز در تبریز شاهد افتتاح همزمان چندین پروژه عمرانی هستیم.
مهندس شهین باهر با تاکید بر ضرورت کاهش بروکراسی اداری و تشویق شهروندان و بخش خصوصی در اجرای پروژه های مختلف شهری اعلام کرد: توسعه فضای سبز با احداث چندین پارک تازه تاسیس در سال جاری و فضاهای ورزشی و فرهنگی یکی از مهمترین عملکردهای شهرداری تا پایان سال جاری به شمار می رود.
سامان احمدزاده، شهردار منطقه ۶ کلانشهر تبریز نیز در این مراسم توسعه غرب تبریز را اولویت اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی شهرداری دانست و گفت: خدمات رسانی به شهروندان و تامین رفاه اهالی و ساکنان غرب تبریز به عنوان یکی از وظایف شهرداری در برنامه های منطقه ۶ قرار دارد.
وی یکی از دغدغه های شهردار تبریز را انتقال بازارچه خودرو سبزه میدان و ساماندهی این بازارچه به منظور کاهش ترافیک و بهبود منظر شهری دانست و اذعان داشت: به این منظور زمینی به مسافت ۲۲ هزار مترمربع در اختیار سازمان میادین قرار گرفته و مجموعه ای با غرفه های نمایشگاهی متنوع احداث شد.
احمدزاده افزود: این مجموعه در جهت ساماندهی شهرکها و نمایشگاههای خودرو در سطح شهر بصورت روزانه برای خرید و فروش خودرو فعال خواهد بود.
وی با اشاره به اهمیت ورودی غرب تبریز افزود: پروژه باند کندرو جاده تبریز – مرند که سالیان سال راکد بود، با دستور و همکاری معاونت عمران استانداری تملک ها انجام و مسیرگشایی به طول ۳ کیلومتر با اعتبار ۳۰ هزار میلیارد اجرا شده است.
ابراهیم محمدی، مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز نیز در این مراسم، با بیان اینکه پروژه بازار دائمی خودرو در راستای توسعه بازار خودرو تبریز انجام شده، گفت: از سال ۸۲ جمعه بازار در سبزه میدان متاسفانه موجب مشکلاتی از جمله ترافیک و معضلات دیگری شد که باعث نارضایتی اهالی بود، شهرداری تبریز تصمیم گرفت در زمینه انتقال بازار خودرو به این محل اقدام کند.
ابراهیم محمدی، اظهار داشت: در این راستا با عنایت شهردار محترم تبریز و همکاری و تعامل سازنده شهرداری منطقه ۶، بهره‌برداری از بازارچه دائمی خودرو با جدیت پیگیری و این پروژه به متراژ ۲۲ هزار مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اجرا شده و در آینده به صورت نمایشگاههای خودرو بهره‌برداری خواهد شد.
براساس این گزارش، در این مراسم هشت پروژه عمرانی از سوی شهرداری منطقه ۶ با ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال در غرب تبریز افتتاح شد.
براین اساس احداث پروژه باندهای کندرو ورودی شمالغرب شهر به طول ۳ کیلومتر با ۲۵ هزار مترمکعب خاکبرداری، ۱۲ هزار مترمکعب زیرسازی، ۵ کیلومتر جدولگذاری، ۳ هزار و ۱۰۰ تن آسفالت ریزی و ۷۷۰ متر طول دیوار بتنی پیش ساخته در مجموع اعتبار ۳۰ میلیارد ریال اجرا شده است.
بازارچه خودرو به مساحت ۲۲ هزار مترمربع و ظرفیت ۸۰۰ خودرو با اجرای ۳۰ هزار مترمکعب عملیات خاکی و ۳ هزار تن آسفالت ریزی با مشارکت سازمان میادین و مشاغل شهری با صرف ۱۰ میلیارد ریال هزینه افتتاح شد.
همچنین پد هلی کوپتر شمالغرب تبریز با هزینه یک میلیارد ریال و پروژه سپتیک آب خام پارک حجاج با هزینه ۴ میلیارد ریال احداث شد.
پارک کوی اتحاد به مساحت یک و نیم هکتار با حجم کف سازی و پیاده روسازی یک هزار و ۶۰۰ مترمربع و جدولگذاری و احداث آبرو ۲ هزار و ۸۰۰ متر با حجم یک هزار تن آسفالت ریزی پارکینگ با هزینه ۸ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
براساس این گزارش، آماده سازی معابر شهرک صنفی صنعتی مایان با هزینه ۱۰ میلیارد ریال و نیرورسانی خط ۲۰ کیلوولت شهرک مایان با هزینه ۳۰ میلیارد ریال از جمله دیگر پروژه های این منطقه بود.
گفتنی است، خدمات عمومی عمرانی شامل جدول گذاری، آسفالت و میادین ورزشی با هزینه ۲۷ میلیارد ریال شامل ۱۳ هزار تن آسفالت اساسی و لکه گیری، ۵ هزار متر جدول گذاری و احداث آبرو ۲ هزار متر احداث میادین ورزشی به بهره برداری رسید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز