روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
افتتاح باشگاه ورزشی و مدرسه چوگان در منطقه آرپا دره سی تبریز

رئیس هیئت ورزشی چوگان آذربایجان شرقی از افتتاح باشگاه ورزشی و مدرسه چوگان در تفرجگاه آرپا دره سی تبریز خبر داد.
رشید شهشهی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان آذرباجان شرقی اجرای طرح آموزش و استعداد یابی در مدارس آغاز شده است.
شهشهی با اشاره به اخذ شناسنامه ملی هیات چوگان آذربایجان شرقی ادامه داد: تبریز به عنوان یکی از قطب های ورزش چوگان در ایران و خاورمیانه است.
رئیس هیئت ورزشی چوگان آذربایجان شرقی تصریح کرد: طی دو سال اخیر تقویت زیرساختی استان ها با توجه جدی دکتر گیلانی رییس فدراسیون محقق شده است و نمود آن در برگزاری چوگان مسابقات مقدماتی جام جهانی تهران به چشم می خورد.
شهشهی با بیان این مطلب افزود: توسعه نرم افزاری و سخت افزاری هیات ورزشی چوگان در استان های مستعد توانست بازیکنان مطرحی را به تیم ملی معرفی کند و با ادامه اجرای برنامه های دقیق فدراسین چوگان می توان در سال های آتی موفقیت جهانی را از آن تیم ملی چوگان ایران کند.
وی با اشاره به قدمت چندین ساله ورزش چوگان خاطر نشان کرد: تاکیدات مقام معظم رهبری و پیگیری های مکرر رییس فدراسیون چوگان در احیای آن موجب شد تا ایران برای اولین بار به عنوان میزبان مرحله مقدماتی جام جهانی این ورزش پرطرفدار انتخاب شود.
شهشهی همچنین توجه شهرداری تبریز به ورزش های همگانی و قهرمانی را یکی از عوامل استقبال عمومی شهروندان تبریزی این ورزش کهن برشمرد.
رئیس هیئت ورزشی چوگان آذربایجان شرقی خواستار خمایت های ویژه نهادهای فرهنگی ورزشی و رسانه ها به ورزش چوگان به عنوان یک ورزش اصیل و ملی و تاریخی شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز