روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 119
  • 700
  • 1,332,059
افتتاح بخش video EEG مرکز آموزشی و درمانی کودکان

بخش video EEG بیمارستان کودکان تبریز با حضور دکتر علی اکبر طاهری اقدم، قائم مقام ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز افتتاح شد .
گفتنی است، این بخش برای بیماران تشنجی مقاوم به دارو و با چهار تخت و ارائه ی خدمات در طول ۲۴ ساعت طراحی شده است .
مانیتورینگ نوار مغزی با استفاده از تصویر ویدئویی قبل و بعد از تشنج کارکرد اصلی این بخش است؛ به طوری که همزمان با تشنج، مصرف دارو قطع می شود تا تشنج واقعی و غیرواقعی آسیب شناسانه بررسی شود. همچنین در صورتی که تشنج در طی مراقبت در این بخش بیش از سه دقیقه طول بکشد، مداخلات از سر گرفته می‌شود .
دکتر محمد برزگر، متخصص مغز و اعصاب کودکان در این خصوص اظهار کرد: ۲۰ درصد تشنجات مقاوم به درمان دارویی هستند و اگر داروهای متعدد در کنترل تشنج تاثیری نداشته باشد، داروی تاثیرگذار تنها اثرگذری پنج درصدی خواهد داشت .
وی با اشاره به راه‌های درمان صرع افزود: تغذیه و جراحی صرع از راه‌های درمان این اختلال به شمار می‌آیند و باید کانون صرع مشخص شود تا درمان نتیجه دهد .
وی عنوان کرد: گاها مادر نمی‌تواند حرکات را به خوبی توصیف کند و بر همین اساس ۲۰ درصد حرکاتی که به عنوان تشنج صرعی شناخته می‌شوند، حرکات صرعی نیستند و افتتاح این بخش سبب می‌شود تا ماهیت حمله و نوع تشنج مشخص شود .
گفتنی است بخش video EEG مرکز درمانی و آموزشی کودکان تبریز با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان و در زمینی به مساحت ۲۰۰ متر مربع افتتاح شد .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز