روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 249
  • 849
  • 1,360,161
افتتاح دوره عالی بهداشت عمومی (MPH ) در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

برای اولین بار در شمالغرب کشور دوره عالی بهداشت عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز افتتاح شد.
مدیر گروه پزشکی اجتماعی و خانواده دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی با اعلام این مطلب گفت: دوره عالی بهداشت عمومی، دوره‌ای است که دانشجویان در حیطه­ های پژوهشی، مدیریت بهداشت، پیشگیری و کنترل بیماری‌ها، مدیریت سلامت، مهارت‌­های ارتباطی و … زیر نظر بهترین اساتید دانشگاه آموزش می­‌بینند.
مهستی علیزاده خاطرنشان کرد: دانشجویان فارغ التحصیل رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی می‌توانند در این دوره شرکت کنند، همچنین دانشجویان استعداد درخشان و نخبه در این رشته‌ها(دکتری حرفه‌ای) که حایز شرایط تحصیل در دو رشته همزمان هستند، نیز می‌توانند در این دوره شرکت کنند.
وی یادآور شد: این دوره برای اولین بار در شمالغرب کشور، به همت گروه پزشکی اجتماعی و خانواده دانشکده پزشکی و دانشکده بهداشت و دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود.هدف از برگزاری این دوره، توانمندسازی دانشجویان نخبه و استعداد درخشان است که بتوانند در حیطه سیاست‌گذاری و مدیریت سلامت دانش کافی داشته باشند.هدف اصلی این برنامه تربیت دانشجویان در جنبه‌های تحلیلی و مهارت های مدیریتی مورد نیاز برای ایجاد مدیران بالینی در هر دو زمینه پزشکی و سلامت عمومی است و تاکید این برنامه حل کاربردی مسائل در نظام سلامت می باشد.
علیزاده خاطرنشان کرد: ظرفیت جذب دانشجویان در این دوره، ۱۰ نفر بوده و در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۶-۹۵ این رشته برگزار شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز