روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 634
  • بازدید دیروز: 511
  • کل بازدید ها: 467,972
افتتاح مرکز تحقیقات راه و شهرسازی شمالغرب کشور در تبریز

با حضور رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی کشور، دفتر منطقه ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی شمال غرب کشور در تبریز افتتاح شد.
گسترش فعالیت های تحقیقاتی، پژوهشی و آموزشی در زمینه های راه، ساختمان، معماری، شهرسازی و بهبود کیفیت حوزه حمل و نقل از جمله اهداف فعالیت این مرکز است.
وی در این مراسم اولویت کار این مرکز را تعیین و مطالعه پهنه های گسل شمال تبریز و گسل های فرعی، ارتقا کیفیت قیر و آسفالت و افزایش عمر مفید آسفالت در کشور و ترویج و بهره گیری از رویه های بتنی در جاده ها اعلام کرد.
محمد شکرچی زاده با بیان اینکه تجربه خوبی در پهنه گسلهای تهران داشتیم که قرار است آن را در تبریز نیز پیاده سازی کنیم، افزود: کار بسیار مهم این مرکز تامین ایمنی شهروندان برای دهه ها و سده های آینده است.
وی از گسترش این دفاتر در سایر استان ها نیز خبر داد و گفت: به کمک تحقیقات کارشناسان این مرکز می توان مدیریت بحران بعد از زلزله را با راندمان بیشتری انجام داد.
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی خواستار ایجاد پل ارتباطی بین وزارت راه و شهرسازی، پژوهشگران دانشگاهی و مراکز علمی و پژوهشی جهت استفاده از فناوری های نوین مطابق با آخرین استانداردهای علمی شد.
محورهای فعالیت دفتر منطقه ای شمال غرب مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی توسعه و گسترش تکنولوژی های ساخت و ساز، استفاده از روش های نوین در حوزه حمل و نقل، کاهش هزینه ها و مصرف انرژی در ساختمان، توسعه استفاده بهینه از آسفالت مناسب و رویه های بتنی، کاهش خطر پذیری لرزه ای و مطالعه گسل ها و تدوین ضوابط ساخت و ساز در حریم آنهاست.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز