روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 748
  • 879
  • 1,439,188
افتتاح نیروگاه گاز سوز ۲ مگاواتی در شهرک صنعتی مایان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: یک واحد نیروگاه مقیاس کوچک به ظرفیت ۲ مگاوات در شهرک صنعتی مایان تبریز توسط شرکت آرخایول تبریز به بهره‌برداری رسید.
عادل کاظمی با اعلام این خبر اظهار کرد: این نیروگاه در حال حاضر با راندمان ۷/۴۳ درصد شروع به کار کرده است که با اجرای طرح CHP ، میزان راندمان نیروگاه به ۶/۵۵ درصد خواهد رسید.
وی افزود: این نیروگاه در زمینی به مساحت یک هزار و پانصد متر مربع و با هزینه کرد هفتصد هزار یورو در بخش ارزی و همچنین ۱۵ میلیارد سرمایه گذاری ریالی به همت بخش خصوصی احداث شده است.
وی بیان کرد: پروانه احداث ۵ مگاواتی برای این نیروگاه صادر شده است که فاز اول این نیروگاه به ظرفیت۲ مگاوات به شبکه توزیع برق تبریز متصل شده است.
کاظمی افزود: نیروگاه‌های تولید پراکنده CHP در مناطقی احداث می‌شوند که مشکل تامین برق یا ضعف ولتاژ و تلفات وجود دارد که با رفع این مشکل، امکان استفاده از حرارت آن‌ها نیز وجود دارد و راندمان تولید برق در نیروگاه تولید پراکنده CHP تا بیش از ۶۰ درصد می‌رسد.
گفتنی است؛ با افتتاح این نیروگاه ظرفیت تولید پراکنده گازسوز برق تبریز به ۱۱ مگاوات رسیده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز