روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 7
  • 486
  • 1,233,003
افتتاح هفته کتاب در پایتخت کتاب ایران

بیست و ششمین دوره هفته کتاب در شهر کاشان پایتخت کتاب ایران افتتاح شد.
مراسم افتتاحیه بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با حضور مسئولان فرهنگی کشوری و استانی بر مزار شهدای کاشان یایتخت کتاب ایران آغاز شد.
محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت ارشاد عطایی شاد مشاور شهردار کاشانغلامرضا حیدری معاون مدیرکل ریاست بنیاد شهید کاشان، یزدان خواه کتابفروش پیشکسوت کاشان، مرتضایی فرماندار ویژه و معاون استاندار اصفهان، محمودی مدیرکل نهاد کتابخانه، والی زاده مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری کاشان و نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل موسسه خانه کتاب از جمله حاضران در این مراسم بودند.
همچنین بعد از ادای احترام به شهدای کاشان در مزار شهدا،زنگ کتابخوانی در مدرسه دخترانه طالبیان نواخته شد.
محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم اظهار کرد: شهر کاشان مفاخرعلمی و فرهنگی زیادی دارد که در طول تاریخ چهره‌های فرهنگی زیادی را به ایران معرفی کرده است.
او افزود: برنامه‌ها و طرح‌هایی که کاشان ارائه داد باعث شد این شهر به عنوان پایتخت کتاب انتخاب شود که امیدوارم این برنامه‌ها محقق شود.
جوادی همچنین درباره اقتصاد نشر اظهار کرد: ما تلاش داریم سرمایه‌های اصلی در زیرساخت صنعت نشر انجام شود تا از این طریق بسترهای مناسب برای اشتغال و کارآفرینی فراهم شود زیرا کتاب دارای چرخه‌های متعددی است که باید در صنعت نشر تمامی این چرخه‌ها مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به میزان فروش کتاب در نمایشگاه‌های استانی کتاب گفت: خبرهای خوبی از میزان فروش ناشران در نمایشگاه‌های استانی به گوش می‌رسد که نشانگر استقبال از کتاب و کتابخوانی است. برای مثال در نمایشگاه کتاب تبریز فروش خوبی داشتیم.
او در ادامه درباره حمایت از مولفان و مترجمان بیان کرد: خوشبختانه با فعالیت‌های انجام شده، در آینده نزدیک خبرهای خوبی درباره ارائه تسهیلات به اهالی قلم اطلاع‌رسانی خواهد شد البته باید توجه داشت که ما تلاش می‌کنیم به تمامی بخش‌های نشر کمک کنیم تا تمامی دست‌اندرکاران این حوزه منتفع شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز