روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 183
  • 761
  • 1,332,884
افتتاح و بهره برداری از ۱۵۸۰ پروژه در هفته دولت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از افتتاح و بهره برداری بیش از یک هزار و ۵۸۰ پروژه در هفته دولت سالجاری جاری در استان خبر داد.
محمد صادق پورمهدی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آغاز مراسمات هفته دولت در استان از فردا، گفت: در هفته دولت سالجاری بیش از یک هزار و ۵۸۰ پروژه عمرانی، خدماتی و … در سراسر استان افتتاح شده و یا مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: برای بهره‌برداری از این پروژه‌ها در حدود ۸۸۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی با بیان اینکه توسعه‌ی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت است، عنوان کرد: در راستای تحقق این اولویت دولت، ۵۵ درصد از مجموع پروژه های قابل افتتاح استان در هفته‌ی دولت، در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
بر اساس گفته معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، بیشتر این پروژه ها مربوط به طرح های گازرسانی به روستاها، طرح های هادی روستایی، بهسازی مساکن روستایی، افتتاح مراکز درمانی و بهداشتی و … است.
پورمهدی اظهار کرد: بخش عمده‌‌ای از اعتبارات این پروژه ها، به صورت مستقیم و یا به صورت غیر مستقیم توسط دولت تامین شده است.
وی تصریح کرد: از مجموع تعداد پروژه‌های فوق، ۷۲۷ مورد مربوط به حوزه شهری و ۸۵۶ مورد نیز مربوط به حوزه روستایی است که به ترتیب ۶۳۸ و ۲۴۲ میلیارد تومان در این راستا هزینه شده است.
معاون استاندار، تعداد طرح ها و یا پروژه‌های ملی قابل افتتاح استان در هفته دولت را ۲۲۵ مورد اعلام کرد و گفت: در این بخش، اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان و ۶۶۰ میلیارد تومان برای یک هزار و ۳۵۸ پروژه پروژه استانی هزینه شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز