روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۳
روزنامه ساقی آذربایجان
افتتاح پروژه تعریض پل شهرداری مراغه

مهندس احمدی شهردار مراغه : امروز، شهرداری ها در خط مقدم خدمت رسانی به مردم قرار گرفته اند.
طی مراسمی با حضور مسئولان شهرستانی و به مناسبت ایام پربرکت دهه فجر پروژه تعریض پل شهرداری مراغه افتتاح شد . به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ؛ مهندس محمد رضا احمدی شهردار مراغه دراین مراسم گفت : دهه فجر دهه وحدت آفرینی، امید بخشی و انسجام امت اسلامی برای پیروی از آرمان‌های امام خمینی (ره)، شهیدان و رهبری معظم انقلاب، و مقابله با استکبار جهانی است وتقارن این دهه با ایام فاطمیه بهترین فرصت برای بیان معارف و سیره فاطمی و اندیشه‌های معنوی و سیاسی حضرت امام خمینی (ره) است. شهردار مراغه افزود: امروز شهرداری ها در خط مقدم خدمت رسانی به مردم قرار گرفته اند و مردم این خدمات گسترده را در لحظه لحظه زندگی شان درک می کنند به گونه ای که در نزد افکار عمومی شهرداری ها از سازمان های صرفا خدماتی به نهادهای تاثیر گذار فرهنگی اجتماعی در یک جامعه شهری تبدیل شده اند . وی گفت: از آنجاییکه خدمات و فعالیت های شهرداری ها می تواند مبنای مهمی برای ارزیابی عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی در بخش ها و حوزه های مختلف باشد لذا این امر مهم احساس مسئولیت اینجانب و کارکنان خانواده بزرگ شهرداری را برای پاسخگویی به بخش بیشتری از مطالبات مردم بیش از پیش تقویت و برجسته کرده است . مهندس محمدرضا احمدی ادامه داد : همه مدیران و مسئولین نظام بویژه مجموعه مدیریت هر مدیری وظیفه است که با تلاش برای بهبود محیط زندگی مردم زمینه های رضایتمندی هرچه بیشتر مردم را از نظام و کارگزاران نظام بوجود آورند. وی تصریح کرد : شهرداری مراغه در دوره مدیریتی جدید با نصب العین قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رعایت اقتصاد مقاومتی با تعیین سیاست کاری خود مبنی بر توزیع عادلانه امکانات و خدمات در تمامی نقاط شهر و پرهیز از هرگونه بخشی نگری ، به حول قوه الهی توانسته است جایگاه خوبی را نزد افکار عمومی از آن خود سازد که این توفیق حاصل نمی شد مگر با کار جهادی و تلاش شبانه روزی همکاران زحمتکش در بخش های مختلف مدیریت شهری حمایت های فرماندار محترم و اعضای دلسوز شورای اسلامی شهر ، تعامل و همکاری صادقانه مدیران ادارات و نهادهای شهرستان، همدلی صادقانه مردم و تلاش شبانه روزی کارکنان شهرداری به راحتی گذشت . مهندس احمدی در خاتمه ضمن تشکر و قدردانی از تمامی دست اندرکاران پروژه تعریض پل میدان شهرداری به مشخصات این پروژه اشاره کرده و افزود عملیات اجرایی تعریض پل به همت همکاران ارجمند شهرداری در کوتاه ترین زمان و ایجاد کمترین مزاحمت به همشهریان محترم با صرف اعتباری بالغ بر۱ و نیم میلیارد ریال اجرا شده است که به عنوان عیدی مجموعه مدیریت شهری به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به پیشگاه مردم شریف و قدرشناس مراغه تقدیم می گردد .
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز در این مراسم گفت : برای مقابله با توطئه های استکبار جهانی و افکار تفرقه افکنانه دشمنان، مسئولان باید با برنامه ریزی های لازم، زمینه های اقتصادی و اشتغال را در جامعه فراهم آورند.
مهندس ظفر محمدی مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان را یکی از مهمترین دغدغه های کشورعنوان کرد و افزود : تمامی مسئولان به عنوان مجریان طرح های مختلف در کشور باید برای بهبود وضعیت معیشت مردم و اشتغال جوانان به عنوان یکی از اصلی ترین دغدغه های کشور تلاش کنند.
وی همچنین حل مشکلات مردم و تکریم ارباب رجوع در ادارات را وظیفه مسئولان و کارکنان دستگاه های اجرایی عنوان کرد و افزود : تکریم ارباب رجوع فرآینده پیچیده و برنامه ریزی شده ای نیست و تنها با انجام به هنگام خواسته و یا راهنمایی ارباب رجوع می توان وی را تکریم و رضایت خداوند را جلب کرد. در این مراسم حاج یحیی غلامی رئیس شورای اسلامی شهر مراغه نیز ضمن اشاره به تقارن ایام فاطمیه با دهه پر برکت فجر این مناسبت را بستری مناسب برای ارائه پیام معنوی انقلاب اسلامی دانست و افزود : سربلندی ملت ایران در پرتو جمهوری اسلامی، اقتدار هم جانبه و اقتصاد مقاومتی است، وی در ادامه گفت: دهه فجر تجلی وحدت و میثاق مردم با انقلاب است. دهه فجر عرصه تحکیم و برقراری ارتباط بین نسلی است تا نسل جدید با رشادت‌های یک ملت برای رسیدن به انقلاب اسلامی آشنا شوند و دستاوردهای نظام اسلامی را درک کنند رئیس شورای اسلامی شهر مراغه در ادامه ضمن تقدیرو تشکر از عملکرد شهردار و سایر کارکنان خدوم شهرداری مراغه درعملیات تعریض پل شهرداری تعامل هر چه بیشتر ادارات و نهادهای مختلف با شهرداری را خواستار شد و افزود همکاری و هماهنگی سایر ادارات با شهرداری موجب جلب رضایت شهروندان و تامین رفاه و آسایش هر چه بیشتر شهروندان فهیم مراغه ای خواهد شد.
مشخصات فنی پروژه تعریض پل میدان شهرداری : طول پل ۴۵ متر با سه دهنه ، عرض پل ۳۲ متر (۲۳ متر تعریض از هر طرف ۱۱/۵ متر و ۹ متر قسمت قدیمی) – حجم عملیات بنایی سنگی پل ۱۲۰۰ متر مکعب – حجم بتن ریزی ۵۹۰ متر مکعب – مقدار میلگرد مصرفی ۱۰۲ تن – قالبندی تیرهای یش ساخته ل ۱۵۵۰ متر مربع – قابلبندی عرشه ۸۰۰متر مربع با ورق فلزی موج دار – قالبندی بالشتک ها ، فریم ها ، کنسولها و شناژهای کناری ۷۰۰ متر مربع – تعداد تیرهای بتن آرمه یش ساخته ۵۱ تیر – حجم عملیات بنای اطراف پل سنگی شامل آب بندها و دیوار رمپ های قدیمی و دیوارهای حاشیه ای و وسطی فضای سبز اطرلف پل ۷۰۰متر مکعب – کف پوش اجرا شده ۱۱۰۰متر مربع – جدول گذاری و اجرای بتن پیش ساخته (سنگ لحد)۹۰۰ متر – اعتبار هزینه شده در پل ۱ میلیارد تومان – اعتبار هزینه شده در اطراف پل ۱۵۰ میلیون تومان

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز