روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 814
  • 1,001
  • 1,358,971
افتتاح i film 2 هدیه نوروزی ایران به فارسی زبانان

رئیس رسانه ملی توجه به فارسی زبانان در نقاط مختلف دنیا را مهم‌ترین هدف برای راه اندازی تلویزیونی آی فیلم ۲ دانست و افزود: خدا را شاکریم که پس از ماه‌ها تلاش امروز در آستانه نوروز این شبکه افتتاح شده است و ما آن را هدیه نوروزی صداوسیما جمهوری اسلامی ایران به همه فارسی زبانان می‌دانیم.
دکتر علی عسکری در آیین افتتاح رسمی کانال تلویزیونی i film 2 تأکید کرد: صداوسیما با بهره‌مندی از منابع و محتوای فرهنگی غنی و تولیدات فاخر، در میان فارسی زبانان آسیای مرکزی طرفداران بی‌شماری دارد و ما نیز از مدت‌ها قبل در پی راه‌ اندازی شبکه‌ تلویزیونی برای آنان بوده‌ایم. رئیس سازمان صداوسیما آی فیلم ۲ را پیوند دهنده بیش از پیش کشورهای فارسی زبان منطقه دانست و افزود: هم اکنون رسانه‌های غربی در پی انتشار فرهنگ خود در کشورهای فارسی زبان هستند و ما شاهد نفوذ آنها از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای هستیم. دکتر علی عسکری یادآور شد: صداوسیما با داشتن شبکه‌های تلویزیونی فارسی زبان مؤثر بستر مناسبی برای مخاطبان آسیای مرکزی به ویژه تاجیکستان و افغانستان و همه کشورهای حوزه تمدن بزرگ ایرانی فراهم کرده است و امیدواریم با افتتاح i film 2 علاقه و پیوند میان ما و فارسی زبانان خارج از کشور محکم‌تر شود.
رئیس رسانه ملی با اشاره به جذابیت و تأثیرگذاری ساختارهای نمایشی گفت: فیلم‌ها و سریال‌های جمهوری اسلامی ایران با برخورداری از فضای پاک و مطمئن و قابلیت‌های حرفه‌ای و هنری، حامل ارزش‌های انسانی، اخلاقی و اسلامی است و این ویژگی‌ها برای مخاطبان جهانی این کانال جذاب خواهد بود. وی افزود: افتتاح این کانال نقطه شروعی برای حضور دیگر شبکه‌های فارسی زبان از جمله شبکه‌های خبری بر روی ماهواره ایران ست (بدر ۵) و امکان دریافت آنها در کشورهای فارسی زبان منطقه است.
دکتر علی عسکری گفت: حضور این شبکه‌ها زمینه رشد فرهنگی و اجتماعی را برای آنها مهیا خواهد کرد و امیدواریم بتوان از توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در خدمت همسایگان عزیزمان استفاده شود. در ادامه رئیس رسانه ملی با حضور در استودیوی برنامه «پنجره» و ویژه برنامه افتتاح کانال i film 2 ضمن تبریک نوروز باستانی گفت: ایران خط الرأس قله‌های تمدن پارسی است و با داشتن گنجینه عظیمی از فیلم و سریال می‌تواند مخاطبان فارسی زبان را خشنود و خرسند کند. وی تأکید کرد: پیوند فرهنگی خوبی میان ما و کشورهای فارسی زبان وجود دارد و این پیوند عامل وحدت و همدلی است و این کانال تلویزیونی زمینه‌ای برای صمیمیت و محبت بیشتر فراهم خواهد کرد. دکتر عسکری در پایان گفت: مردمان افغان، تاجیک و ازبک بدانند که ما آنها را صمیمانه دوست داریم و امیدواریم این هدیه نوروزی باب همراهی ما با آنها باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز