روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 31
  • 749
  • 1,336,516
افتخاری: از بازی با تراکتور به روزهای خوبمان می‌رسیم

سیدرضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال پاسخ خبرنگاران را در مورد مسائل روز این باشگاه داد که در ادامه آن را می‌خوانید:
وضع استقلال را چطور می‌بینید؟
من فکر می‌کنم وضع استقلال خیلی خوب است چراکه در بازی با استقلال‌خوزستان تمام کارشناس‌های داوری تاکید کردند که داور پنالتی استقلال را نگرفت. بعد از این اتفاق شرایط تیمی ما عوض شد، اما در نیمه دوم استقلال خیلی خوب بازی کرد. بدشانسی آوردیم که نتوانستیم گل بزنیم ولی روز به روز شرایط استقلال بهتر می‌شود. مصدومان ما برگردند تیم ما کامل می‌شود و الان خوشبختانه آقای منصوریان در این روزها تمرین‌های خوبی را انجام می‌دهد تا نقاط ضعف تیم برطرف شود. تیم ما نیاز به چند بازی دارد تا بچه‌ها با هم هماهنگ شوند. در این مدت این فرصت وجود نداشت. من بازی با صنعت نفت آبادان باتوجه به محرومانی که داشتیم اصلا جز بازی‌های استقلال حساب نمی‌کنم.
امیدی برای قهرمانی استقلال هست؟
صددرصد، به جز این فکر نمی‌کنیم. ما تیم را برای قهرمانی بسته‌ایم ولی لیگ فراز و نشیب دارد و همه تیم‌ها ممکن است ببازند و ببرند. این برای همه تیم‌ها است و فقط مختص به استقلال نیست.
ولی هواداران می‌گویند که چون استقلال ۵ امتیاز از پرسپولیس عقب افتاده است، کار سختی برای جبران دارد؟
اصلا چنین چیزی نیست چراکه لیگ ۳۰ بازی دارد و تیم‌ها می‌برند و می‌بازند. مگر فصل قبل همین تیم‌های بزرگ بازی‌هایشان را واگذار نکردند. مگر الان سپاهان و تراکتورسازی شکست نخورده‌اند. چون تیم ما تغییرات زیاد داشته و بازیکنان جدید زیادی گرفتیم احتیاج به زمان داریم تا بازیکنان جا بیفتند و هماهنگ شوند. به نظر من از نیمه دوم بازی با استقلال‌خوزستان تیم ما شرایط خودش را پیدا کرد. سرمربی تیم بازیکنان خوب را پیدا کرده است و الان راحت می‌تواند تیم را کوچ کند. ما از این هفته فکر می‌کنم شرایطمان خیلی بهتر از قبل می‌شود.
در مورد شکایت مگویان به فیفا صحبت کنید.
فکر نمی‌کنم مگویان شکایت کرده باشد. من با مدیربرنامه مگویان صحبت کردم، ما یک نامه به ایشان دادیم و او را به عنوان بازیکن آزاد معرفی کردیم و خواستیم ایشان تیمش را انتخاب کند. اگر او تیمش را انتخاب کرد که منتقل می‌شود و می‌رود ولی اگر تیمی پیدا نکرد باید با ما بر سر مبلغ قرارداد فصل جدیدش توافق کند. ما هیچ بازیکنی را رها نمی‌کنیم و تکلیفش را روشن می‌کنیم، اگر طلبکار باشد پولش را می‌دهیم و اگر بدهکار باشد باید پولش را پس بدهد و برود. هیچ بازیکنی را پا در هوا نگه نمی‌داریم چون نه به نفع باشگاه است و نه به نفع بازیکن. اگر قراردادی بستیم باید پایبند به قراردادمان باشیم و به تعهدمان عمل کنیم.
تصمیم‌تان در مورد قرارداد بازیکنان داخلی چیست؟
در مورد بازیکنان داخلی داریم به توافق‌های خوبی می‌رسیم و من دو جلسه با نمایندگان محترم مجلس داشتم. چند روز پیش هم با رئیس محترم کمیسیون بودجه مجلس جلسه داشتم. در این جلسه در مورد مشکلاتی که در مورد حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد کاملا صحبت کردم.
لیست هزینه‌های باشگاه را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا به فدراسیون فوتبال داده‌اید؟
بله، هزینه‌های ما و پرسپولیس تقریبا یکی بوده و برای هر بازی حدودا ۵۰۰ میلیون تومان هزینه‌مان شده است.
در مورد پرداخت پیش‌قرارداد به بازیکنان صحبت می‌کنید؟
شرایط ما قطعا از این هفته عوض می‌شود. به دنبال این هستیم پیش قرارداد بازیکنان، کادرفنی و کل کسانی که از باشگاه طلبکار هستند را به صورت تدریجی پرداخت کنیم تا بار باشگاه را سبک کنیم. بدهی‌ها متاسفانه از گذشته به ما به ارث رسیده و همان موقع باید تکلیف آن را روشن می‌کردند و نمی‌گذاشتند کار به اینجا بکشد. ما باید آن را حل کنیم.
بحث اسپانسر به کجا رسید؟
در حال مذاکره هستیم و ان‎شاءالله حلش می‌کنیم. به توافق‌هایی رسیدیم ولی هنوز نهایی نشده است چراکه باید کارهایی صورت بگیرد. اسپانسر باید اول قرارداد فصل گذشته‌اش را با ما تسویه کند و فصل جدید را با آن شروع کنیم. اگر اسپانسر بتواند قرارداد فصل گذشته را تسویه کند برای فصل جدید با آنها ادامه می‌دهیم.
لغو دربی آلمان چقدر روی کار اسپانسر تاثیرگذار بوده است؟
هیچ تاثیری نداشته است. در آن بازی ما مقصر نبودیم و اعلام کردیم که بازی می‌کنیم و به هر دلیلی بازی لغو شد ما اعلام آمادگی‌مان را کرده بودیم. لغو شدن دربی آلمان هیچ ارتباطی به باشگاه ما ندارد و این مسائلی بوده که بین خودشان و صداوسیما رخ داده است. ما الان جلساتی که با هیات مدیره داشته‌ایم در مورد این موضوع صحبت کرده‌ایم.
چرا محمدحسین قریب در جلسات هیات مدیره استقلال شرکت نمی‌کند؟
ایشان دو جلسه نبوده‌اند و امیدوارم در جلسه سوم شرکت کنند.
دلیل غیبت او در جلسات چیست؟
نمی‌دانم و بهتر است از خودش سوال بپرسید. ایشان به من حرفی نزده است. هیات مدیره مصمم است باتوجه به نتایج خوبی که علیرضا منصوریان در فصل گذشته گرفته از او حمایت کند. آقای منصوریان با قدرت کارش را ادامه می‌دهد و ما از او حمایت می‌کنیم. هواداران اصلا نگران نباشند چراکه ما کارمان را بلدیم ولی خیلی چیزها را نمی‌توانیم بگوییم. اجازه بدهند کارمان را انجام بدهیم مطمئنم این استقلالی که ما بسته‌ایم از این هفته نتایج خوبش آغاز می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز