روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 15
  • 1,575
  • 1,392,451
افراطیون اصولگرا در اقلیت هستند

تاج‌گردون:

مجلس دهم صرفا اصولگرا یا اصلاح طلب نیست/افراطیون اصولگرا در اقلیت هستند

غلامرضا تاجگردون

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «اصولگرایان یا اصلاح طلبان هیچ کدام اکثریت را در مجلس دهم در اختیار ندارند»، گفت که رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی دولت نشان داد هر طیفی حرفش را بهتر بزند می‌تواند طیف مستقل را به سمت خود جذب کند.

غلامرضا تاج گردون در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اگر فکر کنیم که مجلس دهم حاصل رای اصلاح‌طلبان است اشتباه کرده‌ایم،؛ زیرا ما در مجلس طیف غالب نداریم و اگر اصلاح طلبان بخواهند موفق شوند، باید به اعتدالیون نزدیک شوند.

وی افزود: در مجلس دو گروه اصلی وجود دارند یک طرف ۵۰ تا ۶۰ افراطی اصولگرا و در طرف دیگر حدود ۱۱۰ اصلاح طلب و مابقی چهره‌هایی بینابینی هستند که می‌توانند به سمت هر کدام گرایش داشته باشند، در واقع اگر ما عدد اکثریت را ۱۵۰ در نظر بگیریم هیچ کدام به تنهایی ۱۵۰ رای را در اختیار ندارند و البته می توان گفت که افراطیون اصولگرا که سقف آنها ۷۰ نفر است در اقلیت هستند.

وی یادآور شد: رای اعتماد مجلس به سه وزیر پیشنهادی دولت یازدهم نشان داد که اصلاح طلبان در این زمینه اتفاق نظر داشتند و توانستند در گفتمانی بین دولت، اصلاح طلبان داخل مجلس و چهره‌های معتدل حرف واحدی بزنند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس ادامه داد: اما باید همواره این را به یاد داشته باشیم که این مجلس یک مجلس صرفا اصولگرا یا اصلاح طلب نیست. بلکه مجلسی که هرکس حرفش را بهتر بزند، بهتر می‌تواند طیف مستقل را به سمت خود جذب کند. رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی دولت این امر را نشان داد

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز