روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 495
  • 798
  • 1,333,994
افزایشِ کلسیم در خون خطر حمله قلبی را تشدید می‌کند

پزشکان هشدار می‌دهند که بالا رفتن غیرمعمول سطح کلسیم در خون بر خطر افزایش ابتلا به بیماری عروق کرونری و حمله قلبی تأثیر می‌گذارد.
در این بررسی آمده است بالا بودن سطح کلسیم در جریان خون خطر فزاینده ابتلای فرد به بیماری عروق کرونری و حمله قلبی را تعیین می‌کند.
بیماری عروق کرونری که اغلب به حمله قلبی منجر می‌شود اصلی‌ترین علت مرگ در سطح جهانی است. فاکتورهای اصلی بیماری قلبی که تاکنون شناخته شده‌اند شامل استعمال سیگار، بالا بودن سطح کلسترول، دیابت و مصرف مواد الکلی است.
در این بررسی متخصصان سوئدی به مطالعه روی نقش کلسیم در بروز بیماری قلبی، لختگی خون، تنظیم فشار خون و انقباض عضلانی پرداخته‌اند.
در این بررسی اطلاعات ۱۸۴ هزار و ۳۰۵ نفر جمع‌آوری شده که از میان آنان ۶۰ هزار و ۸۰۱ نفر دچار بیماری عروق کرونری بوده، ۷۰ درصد حمله قلبی داشته و ۱۲۴ هزار و ۵۰۴ نفر از آنان عاری از بیماری‌های قلبی بوده‌اند. متخصصان همچنین شش متغیر ژنتیکی مرتبط با سطح کلسیم را بررسی کردند.
به گزارش مدیکال نیوز تودی، متخصصان دریافتند افزایش خطر ابتلا به بیماری عروق کرونری و حمله قلبی با زمینه ژنتیکی بالا بودن انباشت کلسیم در خون مرتبط است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز