روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 244
  • 1,066
  • 1,388,312
افزایش آمار ازدواج و طلاق در هشترود

فرماندار هشترود با ابراز نگرانی از سن پایین ازدواج دختران و آمار طلاق در این شهرستان گفت: در ۲ ماه گذشته سالجاری ۱۵۲ مورد ازدواج و ۱۸ مورد طلاق در شهرستان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۱۵ و ۳ مورد افزایش نشان می دهد.
حسن مستفید در جلسه کار گروه امور اجتماعی و فرهنگی هشترود با اشاره به سن ازدواج در بین دختران و پسران افزود: سن ازدواج در بین ختران ۱۵ تا ۲۰ و در پسران ۲۰ تا ۲۵ سال و سن طلاق نیز در بین خانم ها ۲۰ تا ۲۵ و در بین آقایان ۲۵ تا ۳۰ سال است.وی اضافه کرد: بیشتر طلاق ها در سنین پایین و در همان بدو زندگی مشترک اتفاق می افتد و این نیز از پایین بودن سن ازدواج دختران در این شهرستان است.
مستفید بر تقویت ظرفیت های موجود در راستای ازدواج سالم جوانان تاکید کرد و گفت: تشکیل جلسه های پیش از ازدواج و مشاوره خانواده به پایداری بنیان خانواده های می انجامد.
وی با اشاره به این که سبک صحیح زندگی ایرانی اسلامی باید ترویج داده شود افزود: ارتقاء و توسعه شاخص های فرهنگی در راستای تقویت باورهای دینی به منظور مقابله با آسیب های اجتماعی ضروری است.
مستفید همچنین از راه اندازی پایگاه اورژانس اجتماعی در هشترود تا چند ماه آینده خبر داد و گفت: امیداوریم با راه اندازی این پایگاه، مسائلی همچون ازدواج در سنین پایین برچیده شود.
فرماندار هشترود همچنین با اشاره به نقش کلیدی آموزش و پرورش در امور فرهنگی و اجتماعی گفت: یکی از راهکارهای جلوگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی آموزش مستمر تمامی اقشار جامعه به خصوص قشر آسیب پذیر و جوانان است و آموزش و پرورش در این میان نقش خطیری دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز