روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 643
  • 884
  • 1,046,888
افزایش بیش از دو برابری تعیین مجازات‌های جایگزین حبس

معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی از افزایش بیش از دو برابری تعیین مجازات‌های جایگزین حبس در دادگستری کل استان در شش ماهه اول سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
بابک محبوب علیلو در جلسه کمیته «اجرای تکالیف مقرر در آیین نامه موضوع ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲»، گفت: اجرای مجازات‌های جایگزین حبس، کاهش هزینه‌های مادی و معنوی دولت، جامعه و خانواده‌های زندانی را موجب می‌شود، از این‌رو تعیین این نوع مجازات در اولویت برنامه کاری تشکیلات قضایی است.
وی با قدردانی از دستگاه‌های اجرایی استان در اجرای تکالیف مقرر در آیین نامه موضوع ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲ تاکید کرد: گسترش فرهنگ پذیرش محکومین موضوع مجازات‌های جایگزین حبس در دستگاه پذیرنده و جامعه، با همکاری صدا و سیمای مرکز استان از طریق مستند سازی نسبت به روشن شدن اذهان عمومی به فواید و ثمرات مجازات‌های جایگزین حبس، میسر می‌شود.
محبوب علیلو با تاکید بر تسریع در اجرای سامانه الکترونیکی مجازات‌های جایگزین حبس به‌ویژه خدمات عمومی رایگان، افزود: در شش ماهه اول سال جاری در دادگستری استان تعداد ۱۴۱۶ فقره حکم به مجازات جایگزین حبس از نوع جزای نقدی صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که تعداد ۶۴۶ فقره بود، ۱۲۰ درصد افزایش دارد.
بابک محبوب علیلو با بیان این‌که مجازات جایگزین حبس از نوع الزام به خدمات عمومی رایگان از ۱۲ فقره در شش ماهه اول سال گذشته به ۵۰ فقره در مدت مشابه در سال جاری رسیده است، گفت: نسبت مجازات‌های جایگزین حبس به محکومیت‌ها بیش از ۱۲۰ درصد افزایش داشته است.
معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همچنین بر ضرورت استمرار همکاری دستگاه‌های اجرایی استان، استانداری و فرمانداری‌های استان با دادگستری کل استان و اعلام ظرفیت انجام خدمات عمومی رایگان هر شش ماه یکبار تاکید کرد.
گفتنی است، جلسه کمیته «اجرای تکالیف مقرر در آیین نامه موضوع ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲» به منظور بهره‌مندی از ظرفیت های قانونی برای تعیین مجازات‌های جایگزین حبس از سوی قضات محاکم و نحوه استفاده از ظرفیت‌‌های قانونی ایجاد شده تشکیل شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز