روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 612
  • 771
  • 1,434,248
افزایش بی سابقه تلفات جادّه ای استان

در سال ۹۶ روزانه ۱/۶ شهروند استان آذربایجان شرقی بخاطر تصادفات جاده ای و درون شهری جان خود را از دست داده است. اکنون این آمار در ۹ ماهه نخست ۹۷ به طرز بی سابقه ای افزایش یافته است. دکتر رحمتی معاون امور فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از آماری که برای ۹ ماهه نخست امسال توسط دستگاه های ذیربط اعلام شده است ، اظهار داشت: بخش مهمی از دلایل این افزایش مربوط میشود به فرهنگ ضعیف رانندگی . هرچند دراین میان موضوعاتی چون، استحکام خودرو، مهندسی راه ها ، علایم راهنمایی و رانندگی و .. در بروز پدیده تصادفات جاده ای و درون شهری نقش موثر و مهمی دارند اما با این حال آمار نشان می دهد مواری چون انحراف به چپ وعدم رعایت سرعت یا فاصله مطمئنه با خودروی جلویی نقش بسزایی در تصادفات خودرویی استان دارد.
وی همچنین اظهار داشت : چند سال پیش سالانه ۳۸۰۰۰ نفر در تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دادند که اخیرا به ۲۲۰۰۰ که رقم بسیار بزرگی است کاهش یافته است. اما با این حال متاسفانه در سال ۹۷ ، نرخ تلفات ناشی از تصادفات استان، ۲۶ درصد افزایش را نشان مید هد که حتما باید مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد.
دکتر رحمتی با انتقاد از اینکه در گذشته متاسفانه کمیسیون ایمنی جاده ها تعطیل بوده است گفت: این کمیسیون باید حتما احیا شده و جلسات آن بصورت منظم برگزار شود.
علیزاده مدیر کل راهداری استان دراین جلسه ، مدیرکل راهداری استان با اشاره به افزایش آمار ۲۶ درصدی تلفات ناشی از تصادف در استان اظهار کرد : متوسط نرخ افزایش تلفات در کشور تنها ۲ درصد است که برای استان ما بسیار بالا و در حد ۲۶ درصد است. وی همچنین به رقم بی سابقه افزایش ۹۴ درصدی افزایش مرگ و میر ناشی از تصادف جاده ای در روستاهای استان نیز اشاره کرد و گفت : متوسط افزایش نرخ در کشور تنها ۹ درصد بوده است.
وی همچنین آمار تفکیکی تلفات جاده ای را به این شرح اعلام نمود: میزان تلفات به تفکیک نوع راه ، در راه اصلی ۵۳ ، بزرگراه ۱۳، راه روستایی ۱۴/۳ درصد است . میزان تلفات به تفکیک محل فوت نیز به فوت در محل ، در مسیر و در بیمارستان به ترتیب ۵۹، ۵ و ۳۴درصد می باشد. انحراف به چپ با ۳۳ درصد، عدم توجه به جلو ۲۴ و عدم رعایت سرعت مطمئنه نیز ۱۵ درصد علت های فوت ناشی از تصادف را برعهده داشته است.
مدیرکل راهداری استان در نهایت با اشاره به اینکه ۸۰ درصد فوتی ها مرد و یک سوم فوتی ها ساکن روستاهای استان هستند اظهارداشت : ساختار رانندگی در استان با مشکل مواجه است که باید مورد توجه همه مسئولین و خود مردم قرار گیرد تا شاهد کاهش نرخ مرگ ومیر ناشی از تصادفات باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز