روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۴/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 538
  • 0
  • 1,098,618
افزایش تعداد دانشمندان علوم پزشکی برتر کشور به ۶۸۳ نفر

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: تعداد دانشمندان علوم پزشکی برتر کشور به ۶۸۳ نفر افزایش یافته است.
رضا ملک‌زاده در جلسه هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن ارائه گزارشی از رشد کمی و کیفی علم و فناوری، وضعیت و رتبه مقالات و مستندات علمی جدول اطلاعاتی SCOPUS ایران را که در سال ۲۰۱۶ میلادی رتبه ۱۶ جهانی و اول منطقه و در سال ۲۰۱۷ میلادی رتبه ۱۷ جهانی و اول منطقه را کسب کرده است را تشریح کرد.
ملک‌زاده همچنین با اشاره به افزایش تعداد دانشمندان علوم پزشکی برتر کشور ادامه داد: در ابتدای فعالیت دولت یازدهم فقط در علوم پزشکی ۱۰۸ دانشمند برتر در کشور بوده که در سال ۱۳۹۴ به ۲۹۸ نفر و در حال حاضر به ۶۸۳ نفر افزایش یافته است و از نظر کمیت تولید علم، ایران در پایگاه بین‌المللی ISI بین همه کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۷ برای اولین بار رتبه نخست را کسب کرده است.
ملک‌زاده، همچنین در خصوص دستاوردهای شگرف علمی افزود: در سال‌های اخیر جهشی در فرآیند تکامل فناوری‌های نوین رقم خورده و نتیجه آن تغییر نگاه از توسعه فناوری‌های در خدمت انسان به خلق فناوری‌های یکپارچه شده با کاربر است.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تاکید کرد: کشور ما از توانایی‌های علمی و تکنیکی به دست آمده در چند دهه اخیر برخوردار بوده و به دستاوردهای علمی و مهمی دست یافته است.
رضا ملک‌زاده در ادامه وضعیت تولیدات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز را در خلاصه عملکرد پژوهشی و روند انتشار مقالات بر اساس بانک اطلاعاتی SCOPUS شرح داد و در خصوص رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، رتبه دانشگاه‌های علوم پزشکی تبریز را بر حسب جدول H- INDEX در حوزه پزشکی، رتبه خوب کشوری اعلام کرد.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: در وضعیت پژوهش دانشکده‌های علوم پزشکی تبریز، بخش عمده‌ای از پژوهش‌های دانشگاه حاصل کار دانشکده داروسازی برشمرد و افزود: فرآیند پژوهش در بخش بالینی پزشکی حتماً باید تقویت شده و در راستای آن فعالیت و گام‌های مثبتی برداشته شود و در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی نیز دانشگاه‌های علوم پزشکی با توجه به نقش کلیدی که دارند فعالیت‌های مهمی به انجام رسانده‌اند که از جمله تولید ۳۴۰ محصول دارویی در شرکت‌های دانش بنیان است.
گفتنی است در این سفر ملک‌زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از مرکز تحقیقات پیشگیری از آسیب حوادث جاده‌ای و اولین آزمایشگاه ایمنی و سلامت ترافیک شامل شبیه سازهای رانندگی سهند ۱ و سهند ۲، آشنایی با پروژه‌های در دست اجرای مرکز تحقیقات همچنین معرفی مختصر مرکز همکاری‌های علمی پلیس راهور و دانشگاه (مهپود) بازدید کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز