روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۱۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 101
  • 374
  • 1,283,026
افزایش تولید نفت ایران

سازمان اطلاعات انرژی امریکا گزارش داد که تولید نفت ایران در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی با رشد قابل توجه تقریبا ۱۹ درصدی روبرو شده است.
سازمان اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، تولید نفت ایران از نخستین ماه سال جاری میلادی تا سپتامبر یعنی ظرف مدت ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی با ۱۸/۸ درصد افزایش به ۳ میلیون و ۹۲۰ هزار بشکه در روز رسید.
بر اساس این گزارش، تولید نفت ایران به همراه میعانات گازی در ماه سپتامبر به ۴ میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه در روز رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن از رشد ۸۷۰ هزار بشکه ای در روز برخوردار است.
این نهاد رسمی آمریکایی در گزارش خود آورده که تولید نفت ایران در ماه سپتامبر، بیشترین رقم از دهه ۱۹۸۰ میلادی به بعد می‌باشد.
در همین حال، ایران حجم نفت خام و میعانات گازی خود را به طور جداگانه در ماه سپتامبر اعلام نکرد اما بر اساس گزارشات اوپک و سازمان اطلاعات انرژی آمریکا، تولید نفت خام ایران در ماه سپتامبر در حدود ۳ میلیون ۶۵۰ هزار بشکه در روز بوده است.
همچنین انتظار می رود صادرات نفت سنگین ایران با گرید جدید تا سه سال آینده به ۷۰۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کند.
در گزارش سازمان اطلاعات انرژی آمریکا عنوان شده که ایران قصد دارد تولید نفت خود را ظرف مدت ۲ تا ۳ سال آینده به ۵ میلیون بشکه در روز افزایش دهد یعنی حداقل بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز نسبت به سال ۲۰۱۰ میلادی است .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز