روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 2
  • 499
  • 1,575
  • 1,392,935
افزایش جذب گردشگر خارجی نیازمند نگاه علمی و کارشناسی است

معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی مطالعه و شناسایی و تحلیل جامع عوامل دخیل در جذب گردشگران خارجی را اصلی ترین راهکارتوسعه صنعت گردشگری خواند.
محمد صادق پورمهدی در نشست بررسی راهکارهای افزایش جذب گردشگرخارجی که در محل استانداری برگزار گردید، با اعلام این مطلب گفت: آذربایجان شرقی دارای جاذبه‌های غنی فرهنگی، تاریخی و طبیعی است اما در جذب گردشگر خارجی به جایگاه شایسته خود دست نیافته است که انجام مطالعه جامعمی تواند گرهگشای افزایش گردشگر ورودی باشد.
وی در این راستا خواستار تشکیل یک کارگروه تخصصی متشکل از استادان گردشگری به منظور تجزیه و تحلیل چالش های پیش روی رشد این صنعت در استان شد.
وی گفت: یکی از مشکلات اصلی عدم توسعه گردشگری به موضوع فرهنگی بر می گردد و آن هم طرز تلقی ما از گردشگر است که درست تبیین نشده و اگر این طرز تلقی را اصلاح نکنیم و موانع ذهنی را از سر راه برنداریم گردشگری توسعه پیدا نخواهد کرد. باید با بستر سازی و ایجاد فرهنگ خاطره سفر به آذربایجان شرقی را در ذهن گردشگر ماندگار کنیم.
پورمهدی بیان کرد: باید با استفاده از تبلیغات صحیح و اطلاع رسانی وسیع از طریق رسانه ها و فضای مجازی ظرفیت ها و جاذبه ها را به گردشگران داخلی و خارجی بشناسانیم.
وی نگرش متفاوت به موضوع گردشگری را یکی از مشکلات در این حوزه دانست و خواستار ایجاد وحدت و وفاق و پرهیز از بخشی نگری در میان دستگاههای دولتی و بخش خصوصی و حرکت همسو و موازی در آستانه تبریز ۲۰۱۸ شد.
مرتضی آبدار، مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری آذربایجان شرقی در این جلسه عنوان کرد: با توجه به پیش رو بودن رخداد مهم تبریز ۲۰۱۸ یا تبریز ۱۳۹۷ باید با انجام تلاش شبانه روزی در اجرای برنامه های هدف حرکت رو به جلو خود را آغاز کنیم.
وی خاطر نشان کرد: باید قبول کنیم که مشکلات ملی و منطقه ای داریم نگاه های دوگانه و موانع ذهنی باعث کاهش حضور گردشگر در استان می شود. فرهنگ سازی و تبلیغات صحیح و آسیب شناسی به منظور آشنا نمودن عموم مردم با فرهنگ گردشگری در توسعه این صنعت مؤثر است.
آبدار گفت: آذربایجان شرقی باید در مسیر گردشگری دنیا مطرح شود که نیازمند تبلیغات و اطلاع رسانی جهت شناساندن جاذبه ها و فرهنگ تاریخی استان است. سیاست گذاری مناسب، بر طرف کردن چالشهای این صنعت و پرهیز از نگاه سلیقه ای زمینه را برای جذب گردشگر و رشد این صنعت با مشارکت تمامی نهادها و ارگانها به ویژه در سال ۲۰۱۸خواهد آورد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز