روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 262
  • 702
  • 1,334,463
افزایش حاشیه‌نشینی علت اصلی مشکلات باغ معروف

فرماندار تبریز با بیان اینکه مشکلات کنونی باغ معروف در اثر افزایش بی‌رویه جمعیت و گسترش حاشیه‌نشینی به وجود آمده است، گفت: با توجه به این مسائل الحاق این روستا به کلان‌شهر تبریز متضمن پایان آنیِ مشکلات موجود نخواهد بود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تبریز، رحیم شهرتی‌فر در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستای باغ معروف با بیان اینکه امکانات و زیرساخت‌های فراهم شده در این روستا می‌توانست سال‌ها برای اهالی آن کافی باشد، اظهار داشت: اما با توجه به اینکه در دهه‌های اخیر جمعیت روستا بیش از پنج برابر رشد داشته، قطعاً امکانات موجود جوابگوی نیازهای جمعیت کنونی نیست.
وی با بیان اینکه حل مشکلات این روستا به مانند تمام مناطق بدون همراهی و همکاری مردم میسر نخواهد بود، افزود:الحاق این روستا به کلانشهر تبریز متضمن پایان آنیِ مشکلات موجود نخواهد بود اما به درخواست اهالی محترم موضوع الحاق باغ معروف را به طور جدی پیگیری می‌کنیم.
وی گفت: خدمات و اعتبارات دولتی در این منطقه کم‌نظیر است؛ جدای از خدمات دستگاه‌های دولتی در این منطقه، از سال ۹۲ تا سه ماهه نخست سال ۹۶، حدود ۵ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان اعتبار در اختیار دهیاری روستا قرار گرفته است.سه طرح بزرگ بهسازی راه روستایی با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان ، مخزن تامین آب شرب با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان و احداث کلانتری در روستای باغ معروف طی سال ۹۶ در نظر گرفته شده است. مطابق طرح هادی روستا، زمین‌های در نظر گرفته شده برای احداث پارک محله‌ای، مدرسه و کتابخانه به زودی در اختیار خیران و سپاه عاشورا قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه روزانه حداقل ۱۵۰ میلیون تومان هزینه مرکز بهداشت این روستاست، ادامه داد: به درخواست اهالی محترم، مرکز بهداشت باغ معروف ۲ شیفته می‌شود.
فرماندار تبریز افزود: البته اوضاع فرهنگی و اجتماعی باغ معروف بدتر از سایر مناطق حاشیه‌ای تبریز نیست، با این حال بودجه‌ای قابل توجه برای پروژه‌های فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و آموزشی در این روستا تعیین شده است.از فرماندهی محترم سپاه عاشورا و ناحیه مقاومت بسیج صمیمانه قدردانی می‌کنم چرا که تلاش مجاهدانه سپاه و بسیج در حل مشکلات و مسائل فرهنگی باغ معروف بسیار موثر و چشمگیر بوده است.
در این جلسه تعدادی از اهالی روستا به نمایندگی از دیگران به بیان مشکلات و مسائل موجود پرداختند و مسؤولان ادارات شهرستان نیز اقدامات قبلی و برنامه‌های پیش رو از سوی اداره متبوع خود را برای روستای باغ معروف تشریح کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز