روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 487
  • 1,139
  • 1,383,794
افزایش ذخایر ۵ ماده معدنی تا پایان سال

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از احتمال افزایش ذخایر ۵ ماده معدنی استراتژیک طلا، مس، روی، زغال سنگ و سنگ آهن تا پایان امسال خبر داد.
مهدی کرباسیان افزود: ارزش ذخایر فعلی معادن کشور به ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد دلار می رسد که تنها بخش ناچیزی از اکتشاف انجام شده در یکصد سال اخیر با توجه به مساحت کشور است.
وی ادامه داد: از سال ۱۳۹۳، عملیات اجرایی برنامه اکتشاف ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع آغاز شد و به رغم بودجه پایین و کمبود نقدینگی، سال گذشته بودجه مناسبی برای این بخش اختصاص یافت که با اقدامات صورت گرفته پیش بینی می شود تا پایان امسال، خبرهای خوشی از افزایش ذخایر معادن طلا، مس، روی، زغال سنگ و سنگ آهن اعلام شود.
به گفته کرباسیان، ایمیدرو در سال ۱۳۹۴، یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال در بخش اکتشاف معادن هزینه کرده است.
رییس هیات عامل ایمیدرو به افزایش ذخایر معادن سنگ آهن سنگان از ۹۰۰ میلیون تن به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن اشاره کرد و گفت: اکنون ۹ کارخانه فرآوری کنسانتره و گندله در این منطقه در حال احداث است که نخستین کارخانه (گندله سازی پنج میلیون تنی فولاد مبارکه) تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: در ۶ ماهه نخست سال آینده نیز واحد پنج میلیون تنی شرکت اوپال و نیز واحد ۲/۵ میلیون تنی گندله شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در منطقه سنگان به بهره برداری می رسد.
کرباسیان یادآور شد: تا سال گذشته واردکننده گندله بودیم و با طرح های افتتاحی جدید، دیگر واردات گندله نخواهیم داشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز