روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 858
  • 849
  • 1,360,770
افزایش زائران حج تمتع به ۸۰ هزار نفر

سرپرست سازمان حج و زیارت از اعزام تیم مذاکره کننده ایران به عربستان و همچنین احتمال افزایش زائران حج تمتع آینده به ۸۰ هزار نفر خبرداد و گفت: خواسته ایران از عربستان برای اعزام زائران به حج ۹۶، امنیت و احترام زائران است که موضوع جدیدی نیست.
حمید محمدی در آستانه عزیمت تیم مذاکره کننده ایران به عربستان در گفت و گوی اظهار داشت: تیم مذاکره کننده و تخصصی ایران با حضور مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری شب گذشته به عربستان اعزام شد. وی تاکید کرد: این سفر به دعوت رسمی وزیر حج عربستان انجام شد.
محمدی گفت: در صورت انجام توافق اولیه با مسئولان حج عربستان برای اعزام زائران ایرانی به حج ۹۶ تیم دیگری متشکل از مسئولان هواپیمایی، رئیس مرکز پزشکی حج هلال احمر،‌ مسئول حوزه آی تی سازمان حج و زیارت، مسئولان اجرایی حوزه مسکن و تغذیه برای مذاکرات اجرایی به عربستان اعزام می‌شوند.
محمدی با تاکید بر اینکه مواضع جمهوری اسلامی ایران، مواردی منطقی است و در مذاکرات امسال نیز همان موارد مورد بحث و گفت و گو قرار خواهد گرفت، گفت: تمام موارد و خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران طی نامه‌ای در ۲۶ دی امسال برای وزیر حج عربستان ارسال شده است .
سرپرست سازمان حج و زیارت با بیان اینکه طرح توسعه مسجد الحرام پایان یافته و این امر منجر به افزایش سهمیه اعزام زائران کشورها خواهد شد، گفت: در آغاز عملیات این طرح در حدود چهار سال پیش در این مکان مقدس و به دلیل کاهش فضا برای زائران ۲۰ درصد از سهمیه اعزام زائران کشورهای مسلمان به حج کاهش یافت که مجددا امسال به جای اولیه خود باز خواهد گشت.
وی با تاکید بر مصوبه کنفرانس همکاری کشورهای اسلامی در طائف مبنی بر اینکه اعزام ها به حج بر اساس یکهزارم جمعیت هر کشور به انجام خواهد رسید، گفت:‌ در صورت موافقت عربستان با خواسته‌های بحق کشورمان و بر اساس جمعیت فعلی ایران حدود ۸۰ هزار نفر از زائران هموطن به حج ۹۶ اعزام خواهند شد.
در آخرین حج تمتع بیش از ۶۰ هزار نفر از زائران ایرانی به سرزمین وحی مشرف شدند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز