روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 260
  • 639
  • 1,435,296
افزایش شمار بی خانمان‌ها در آمریکا

طبق اعلام وزارت مسکن و شهرسازی ایالات متحده آمریکا شمار بی‌خانمان‌های این کشور برای دومین بار از سال ۲۰۱۰ میلادی افزایش یافته است.
نزدیک به ۵۵۳ هزار نفر در آمریکا بی‌خانمان بوده و بیشترین افراد بی‌خانمان در دو ایالت کالیفرنیا و نیویورک زندگی می‌کنند.
در شش سال گذشته شمار بی‌خانمان‌های لس آنجلس در کالیفرنیا ۷۵ درصد افزایش یافته است. در نیویورک نیز ۱۱۴ هزار و ۶۵۹ کودک از دانش‌آموزان مدارس دولتی، معادل ۱۰ درصد از کودکان بی‌خانمان بوده یا در سرپناه‌های موقت زندگی می‌کنند.
ریچارد والف، نویسنده و اقتصاددان علت افزایش شمار بی‌خانمان‌های ثروتمندترین کشور جهان را سیستم سود یا سرمایه‌داری رایج در آمریکا می‌داند.
وی با اشاره به این که پروژه های مسکن عمومی در آمریکا بسیار نادر است، گفت: این سوددهی است که تصمیم گیری سرمایه گذاران در مسکن را جهت دهی می کند و کسی به فکر تامین امنیت اجتماعی و حق مسکن برای شهروندان آمریکایی نیست.
وزیر مسکن و شهرسازی آمریکا با بیان این که افزایش اجاره بها در دو شهر لس آنجلس و نیویورک با سرعت بیشتری از افزایش درآمد ساکنان این دو شهر صورت می گیرد، اعلام کرد: برای حل این مشکل دولت نیازمند همکاری موسسات مذهبی و گروه های اجتماعی است و باید این ذهنیت را که تنها دولت با سرمایه گذاری بیشتر قادر به حل مشکلات است کنار بگذاریم.
والف اما با این نظر مخالف بوده و معتقد است دولت آمریکا تنها برای کسب سود بیشتر طی چند دهه گذشته مسکن را به بخش خصوصی و سرمایه داران خصوصی واگذار کرده و به فکر حل مشکل بی خانمان ها و افرادی با تمکن مالی پایین نیست.
به باور والف در نتیجه این سیاست‌ها هزاران نفر و شاید حتی میلیون ها نفر در آمریکا بی خانمان بوده یا سرپناه‌های مناسب نداشته و در عین حال خانه های بسیاری وجود دارد که به دلایل متعددی خالی از سکنه مانده اند.
والف تنها کسی نیست که تعداد بی خانمان های ایالات متحده را میلیون ها نفر می داند. در سال ۲۰۱۱ میلادی نیز مدیر یک پروژه از سازمان عفو بین الملل اعلام کرد: در حال حاضر ۳.۵ میلیون نفر در کشور آمریکا بی خانمان هستند که بیشترشان را کهنه سربتزهای آمریکایی تشکیل می دهند. در همین حال ۱۸.۵ میلیون خانه خالی از سکنه در این کشور وجود دارد.
کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۴ میلادی اعلام کرد: این تعداد خانه خالی از سکنه در آمریکا بیش از میزان لازم برای حل معضل بی خانمانی در این کشور است که با بی خانمان های آن رفتاری ظالمانه، غیر انسانی، به دور از شأن انسان و ناقض معاهده حقوق بشر ملل متحد می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز