روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 127
  • 826
  • 1,439,393
افزایش صادرات کالا از گمرکات آذربایجان شرقی

ناظر گمرکات آذربایجان شرقی از رشد ۲۷ درصدی صادرات کالا از گمرکات آذربایجان شرقی در هشت ماهه سالجاری خبر داد.
لیلی اورنگی با اشاره به آمار صادرات استان طی هشت ماه سال‌جاری، اظهار کرد: یک میلیون و۴۵۲ هزار و ۴۹۹ تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۷۶۴ هزارو ۵۰۵ دلار از گمرکات استان صادر شده که از لحاظ ارزش دلاری ۲۷ درصد و از حیث وزن ۴۳ درصد افزایش نشان می دهد.
وی افزود: عمده گروه کالاهای صادره شامل مواد پلاستیکی و اشیای ساخته شده از این مواد، سوخت‌ها و روغن‌های معدنی و محصولات حاصل از تقطیر آن‌ها، چدن آهن و فولاد، میوه های خوراکی پوست مرکبات، ماشین آلات و وسایل مکانیکی اجزاء و قطعات آن‌ها، فرآورده‌های غلات آرد نشاسته، فکول یا شیر و نان‌های شیرینی، شکلات و شیرینی، شیشه و مصنوعات شیشه‌ای، مصنوعات از چدن آهن یا فولاد و کاکائو و فرآورده‌های آن هستند.
وی با اشاره به رونق صادرات به عراق در کنار ۹۶ کشور دنیا، عنوان کرد: این محصولات به ۹۶ کشور دنیا صادر شده که عمده مقاصد کالاهای صادراتی از گمرکات استان به ترتیب به کشورهای عراق، ترکیه، آذربایجان، افغانستان، گرجستان، ارمنستان، پاکستان، چین، بلغارستان و ایتالیا بوده است.
اورنگی همچنین با اشاره به کاهش ۱۴ درصدی واردات به آذربایجان شرقی نسبت به سال گذشته، خاطرنشان کرد: در این مدت همچنین ۲۰۵ هزار و ۵۲۷ تن کالا به ارزش ۶۰۱ میلیون و ۱۳۲ هزار و ۹۳۶ دلار از طریق گمرکات استان وارد کشور شده که از لحاظ وزن ۳۷ درصد و از حیث ارزش دلاری ۱۴ درصد کاهش یافته است.
وی افزود: عمده کالاهای وارده شامل ماشین آلات و وسایل مکانیکی اجزاء و قطعات آن‌ها، توتون و تنباکو، چوب و اشیاء چوبی و زغال چوب، قطعات منفصله ماشین آلات راهسازی، خودرو و سایر ماشین آلات، کاغذ و مقوا و اشیای ساخته شده از خمیر کاغذ یا مقوا، ماشین آلات و دستگاه‌های برقی، گوشت و احشای خوراکی، فرآورده‌های خوراکی گوناگون، چدن آهن و فولاد و مواد پلاستیکی و اشیای ساخته شده از این مواد هستند.
ناظر گمرکات آذربایجان شرقی اضافه کرد: این کالاها از ۵۴ کشور مختلف دنیا و بطور عمده ازکشورهای ترکیه، آلمان، امارات متحده عربی، چین، ایتالیا، ژاپن، ارمنستان، جمهوری کره، هلند و اسپانیا از طریق گمرکات استان وارد کشور شده است.
وی خاطر نشان کرد: همچنین در همین مدت، بیش از یک میلیون و ۶۳ هزار و۴۸۷ مسافر از مبادی مرزی گمرکات استان تردد کرده‌اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل مسافرین خروجی ۲۶ درصد و مسافرین ورودی ۲۰ درصد افزایش داشته است.
اورنگی با اشاره به افزایش شش درصدی درآمدهای وصولی گمرکات آذربایجان شرقی نسبت به سال گذشته، اعلام کرد: درآمدهای وصولی گمرکات استان در هشت ماهه سالجاری بالغ بر سه هزار و ۳۴۳ میلیارد و۷۶۸ میلیون و۶۳۲ هزار و ۳۲۱ ریال است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز