روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
افزایش صددرصدی دوربین های پلاک خوان در سراسر کشور

رئیس مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا گفت: با پیش بینی ارتقاء دوربین های پلاک خوان و پیگیری های انجام شده، تا پایان امسال، سامانه های مذکور صد درصد افزایش کمی پیدا می کنند.
سرهنگ رضا موذن اظهار داشت: اقداماتی که پلیس آگاهی در ماموریت های محوله به عهده دارد همانند پازلی است که تک به تک آنها در کنار هم چیده میشوند تا به هدف غایی خود برسیم؛ یکی از آنها دوربینهای پلاک خوان است که امتحان خود را در مرحله عمل پس داده است.
وی با اشاره به اینکه دوربین های پلاک خوان از نظر فنی به ۳ دسته تقسیم می شوند، افزود: این سامانه ها از سال ۸۵ در پلیس آگاهی فعال شدند که ابتدا در ۵ استان کشور شروع به کار کردند اما نسل جدیدی از این دوربینها که از ثابت به سیار تبدیل شده بودند از سال ۹۱ در تعدادی از استان های کشور فعال شدند.
وی ادامه داد: نسل سوم دوربین های پلاک خوان که عملا در اختیار پلیس راهور است، این قابلیت را دارند که خودروهای تحت تعقیب پلیس آگاهی را پیدا کنند که نقاط بسیاری از سطح کشور را در بر می گیرد و فعال هستند.اما برخی از دوربین های پلاک خوان با توجه به شرایط و موقعیت به صورت موقت نصب می شوند همانند ایام اربعین در مرزهای مهران، چذابه و شلمچه که از سال گذشته عملا عملیاتی شدند و از آنها بهره برداری شد به طوری که شناسایی خودروهای مسروقه و خودروهایی که تحت تعقیب پلیس آگاهی و سایر رده های انتظامی و قضائی بودند از این طریق انجام شد.البته در مراسم اربعین حسینی امسال، این تعداد سامانه و دوربین ها با اختصاص در شهرهای مرزی طبق آمار توانست عملکرد خوبی را در این ایام داشته باشد.
وی درباره کار دوربین های پلاک خوان، گفت: سامانه پلاک خوان به صورت هوشمند استعلام ها در خصوص خودروهای مسروقه و تحت تعقیب پلیس را انجام میدهد و نیاز به نیروی انسانی ندارد که دخل و تصرفی در آن داشته باشد و کاربر فقط ناظر است ؛ اما اقدامات بعدی نظیر پیگیری و کشف وسیله نقلیه توسط ماموران پلیس انجام می شود.
این مقام انتظامی درباره نقش تاثیرگذار این سیستم در ماموریت های پلیس آگاهی، گفت: پلاک خوان های سیار، یک سیستم بازدارنده است که علاوه بر ارتقاء ریسک ارتکاب جرم برای مجرمان، سرعت کشف ماموران پلیس آگاهی را نیز افزایش می دهد.
وی ادامه داد: کیفیت کار دوربین های پلاک خوان بالا است که این در ارتقاء سطح کشفیات، توان عملیاتی و ماموریت های محوله پلیس آگاهی نقش موثری دارد.
وی بر تجهیز خودروهای گشت پلیس آگاهی سراسر کشور به سامانه های مکانیزه برای کشف جرم تاکید و تصریح کرد: با پیش بینی ارتقاء دوربین های پلاک خوان و پیگیری های انجام شده، تا پایان امسال، سامانه های مذکور صد درصد افزایش کمی پیدا می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز