روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
افزایش مسافرت به ارمنستان و جمهوری آذربایجان

ناظر گمرکات آذربایجان‌شرقی از صادرات یک میلیون و ۱۵۲ هزار و ۳۵۷ تن کالا به ارزش ۹۰۵ میلیون دلار به ۱۰۱ کشور دنیا در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: در این مدت ۹۶۲ هزار و ۶۲۴ مسافر از مبادی مرزی گمرکات استان تردد کرده‌اند.
علی‌اصغر عبا‌س‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: در ۹ ماهه امسال یک‌میلیون و ۱۵۲ هزار و ۳۵۷ هزار تن کالا به ارزش ۹۰۵ میلیون و و ۱۴۷ هزار و ۱۰۴ دلار از طریق مبادی گمرکی استان صادر شده است.
وی افزود: صادرات کالا از مبادی گمرکی استان در مدت یاد شده نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی افزایش ۲۸ درصدی و از نظر ارزش دلاری ۲۱ ۲۸ درصد را نشان می‌دهد.
عباس‌زاده عمده اقلام صادراتی از طریق مبادی گمرکی استان را شامل مواد پلاستیکی و اشیاء ساخته شده، میوه و پوست مرکبات، شکلات و شیرینی، ماشین‌آلات و وسایل مکانیکی اجزا و قطعات آنها، قند و شکر و شیرینی، فرآورده‌های غلات آرد نشاسته یا شیر و نان‌های شیرینی، شیشه و مصنوعات شیشه‌ای، کاکائو و فرآورده‌های آن مصنوعات از چدن آهن یا فولاد، فرآورده‌های از سبزی‌ها و میوه‌ها بوده است.
وی گفت: این کالاها به بیش از۱۰۱ کشور از جمله عراق، ترکیه، گرجستان، افغانستان، ارمنستان، ایتالیا، پاکستان، روسیه، ایتالیا، بلغارستان و جمهوری آذربایجان صادر شده است.
عباس‌زاده از واردات ۳۶۷ هزار و ۳۰۹ تن کالا به ارزش ۷۸۸ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۸۴ دلار از طریق مبادی گمرکی استان آذربایجان‌شرقی در ۹ ماهه امسال خبر داد و اضافه کرد: این میزان نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن۷ درصد و از حیث ارزش دلاری ۱۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.
وی عمده کالاهای وارداتی از این مبادی گمرکی استان را وسایل مکانیکی اجزا و قطعات آنها، ماشین‌آلات، توتون و تنباکو، چوپ و اشیاء چوبی و زغال چوب، کاغذ و مقوا، ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی، فرآورده‌های خوراکی ف گوشت و احشای خوراکی عنوان کرد.
عباس‌زاده گفت: این کالاها از ۸۹کشور از جمله ترکیه، چین، آلمان، امارات متحده عربی، سوئد، ایتالیا، جمهوری کره، ارمنستان و ژاپن پس از انجام تشریفات گمرکی وارد کشور شده است.
وی خاطرنشان کرد: در همین مدت بیش از ۹۶۲ هزار و ۲۴ مسافر از مبادی مرزی گمرکات استان تردد کرده‌اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل مسافران خروجی ۲ درصد افزایش و مسافران ورودی ۴ درصد کاهش داشته است.
عباس‌زاده گفت: درآمدهای وصولی گمرکات استان در ۹ ماهه سال‌جاری را ۳ هزار و ۸۴۸ میلیارد و ۹۰۲ میلیون و ۴۲۱ هزار ریال بوده که این رقم نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۲۰ درصد کاهش داشته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز