افزایش نشاط و کاهش آسیب های اجتماعی با گسترش ورزش همگانی

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: گسترش ورزش به ویژه ورزش همگانی در افزایش نشاط و کاهش آسیب های اجتماعی نقش مستقیمی دارد.
جمشید نظمی در نشست با رئیسان هیات های ورزشی شهرستان عجب شیر اظهار کرد: خوشبختانه آمار بالای بانوان ورزشکار این شهرستان، نشان دهنده ظرفیت بالای ورزش بانوان در آن است.
وی توجه به ورزش همگانی و فرهنگ سازی در این رابطه را یکی از سیاست های مهم اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی بیان کرد و گفت: هزینه در بخش ورزش همگانی پایین تر از ورزش قهرمانی است و این در حالی است که اثرگذاری ورزش همگانی در بخش سلامت جامعه بسیار وسیع تر از ورزش قهرمانی است.
مدیر کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی با اشاره به برنامه های مختلف و متنوع حوزه ورزش و جوانان استان، افزود: جلب مشارکت های عمومی و کمک گرفتن از خیرین برای تکمیل طرح های نیمه تمام و افزایش فضاهای ورزشی، اصلی ترین و محوری ترین برنامه اداره کل بوده و تمامی برنامه ها و اقدامات ورزش و جوانان بر این مبنا تعریف شده است.
نظمی ضمن تاکید بر گسترش و توسعه ورزش های همگانی افزود: شهرداری ها و دهیاری ها در گسترش و توسعه ورزش های همگانی همگام و همراه این اداره باشند زیراکه ورزش همگانی کم هزینه ترین و سالم ترین رشته ها به شمار می رود. وی با بیان اینکه ۳۸ درصد بودجه مصوب در سال ۹۵ تخصیص یافته خاطر نشان کرد: هیات های ورزشی باید با در آمدهای برگشتی اداره شوند.
نظمی همچنین از بررسی ساخت سالن ورزشی طبقاتی در شهرستان عجب شیرخبر داد و گفت: با ساخت و بهره برداری از این سالن می توان نیازهای چند رشته غیرتوپی را در شهرستان تامین کرد و امیدواریم با ساخت این سالن ورزش شهرستان متحول شود.
وی افزود: مشکلات هیات های ورزشی و تامین امکانات مورد نیاز برای تجهیز خانه ورزش روستای شیراز بررسی می شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz