روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 397
  • 721
  • 1,335,319
افزایش پذیرش بی رویه دانشجو در کشور

رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی آذربایجان شرقی، گفت: افزایش کمی و بیش از حد پذیرش دانشجو در دولت نهم و دهم در مراکز دانشگاهی و افزایش مراکز جامع علمی کاربردی در این دوره، سبب افزایش افراد باسواد بی دانش شده است.
«فرزان قالیچی» رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی آذربایجان شرقی در نشست خبری این دانشگاه با اصحاب رسانه عنوان کرد: اکنون شاهد ربع قرن فعالیت این دانشگاه در راستای بسترسازی برای اعتلای دانش و کاربرد پژوهش، ارتقای شاخص‌های کاربردی در جامعه و ایجاد توانایی جهت انتقال تکنولوژی نوین بوده و مفتخریم که در این دانشگاه پذیرای ۱۲ هزار دانشجو از جامعه دانشجویی کشور هستیم.
وی افزود: اولین مرکز جامع علمی کاربردی پس از تهران در تبریز و در حیطه های صنعت، هنر، تجارت و خدمات تاسیس شد و در حال حاضر ۱۷۰۰ مدرس در مراکز مختلف استان در حال تدریس است.
قالیچی ادامه داد: ۳۱۵ کد رشته محل در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان وجود دارد که ۱۷۱ رشته در مقطع کاردانی، ۱۴۰ رشته در مقطع کارشناسی و چهار رشته در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارند. همچنین تعداد دانش آموختگان این مرکز از بدو تاسیس تا کنون بالغ بر ۵۵ هزار نفر است.
وی با بیان اینکه در طی سال گذشته حدود ۲۰۰ مرکز جامع علمی کاربردی در کشور تعطیل شده است، گفت: از این تعداد دو مرکز در تبریز و یک مرکز در مراغه تعطیل شده و پالایش مدرسان مرکز نیز از مهر ماه سال جاری آغاز خواهد شد.
قالیچی در پایان سخنان خود با اشاره به دیدگاه نادرست خانواده ها نسبت به تحصیل فرزندان خود در دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: این دیدگاه باید تغییر یابد، چراکه تعداد زیادی از دانشجویان در مشاغل غیرمرتبط با رشته ی تحصیلی خود مشغول بوده و یا بیکار هستند و مهارت آموزی توسط مراکز علمی کاربردی می‌تواند روحیه ی کارآفرینی را در جوانان و دانشجویان تقویت کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز