روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 6
  • 486
  • 1,233,002
افزایش ۳ برابری نرخ تجهیزات پزشکی قابل قبول نیست

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، بابیان‌اینکه افزایش ۳ برابری نرخ تجهیزات پزشکی به هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست تاکیدکرد که این موضوع را به‌طور جدی هم از طریق این کمیسیون و هم فراکسیون غذا و دارو پیگیری خواهد کرد.
یعقوب شیویاری با بیان اینکه افزایش ۳ برابری نرخ دارو و تجهیزات پزشکی شرایط نامطلوبی را ایجاد خواهد کرد، گفت: ما جلسات متعددی در کمیسیون بهداشت با افرادی که در حوزه دارو فعالیت دارند از جمله شرکت‌های تولیدکننده و توزیع‌کننده دارو، وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو داشتیم و قرار بر این شده بود که مسئولان مربوطه، مشکلات ایجاد شده در حوزه دارو را رفع کنند تا در زمان تحریم با مشکل جدی مواجه نشویم.
نماینده مردم میانه درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هر چند درصدی افزایش نرخ تجهیزات پزشکی در این شرایط که نوساناتی در بازار ارز ایجاد شده امری طبیعی است، اما ۳ برابر شدن این تجهیزات به هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست و می‌تواند به این معنا باشد که یا داروخانه‌ها بی‌رویه قیمت‌ها را افزایش داده‌اند یا نظارتی بر این بخش وجود ندارد.
دولت با تامین ارز مورد نیاز حوزه دارو و تجهیزات پزشکی مانع از تعطیلی کارخانه‌ها شود
عضو فراکسیون غذا و دارو مجلس، تصریح کرد: البته باید تدابیری اندیشیده شود که دولت ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه مورد نی%I8 تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی را تامین کند تا مانع از تعطیلی کارخانه‌های فعال در این حوزه یا تعدیل نیرو در آنها و شرکت‌های دارویی شود، چرا که در شرایط کنونی تعداد زیادی از جوانان تحصیلکرده در این حوزه فعالیت دارند و از این طریق امرار معاش می‌کنند.
بی‌توجهی به تولید تجهیزات پزشکی داخلی موجب افزایش ۱۰ برابری نرخ این اجناس می‌شود
این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: اگر داروخانه‌های تولید دارو و تجهیزات پزشکی به دلیل مشکلات مالی با مشکل مواجه شده یا تعطیل شوند، قطعا ناچار خواهیم شد همان داروها را با نرخی ۱۰ برابر گرانتر از نرخ تولیدات داخلی از خارج وارد کنیم، بنابراین وزارت بهداشت و درمان موظف است که نظارت دقیقی بر این حوزه داشته باشد و به صورت ویژه از تولیدکنندگان و واردکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی داخلی حمایت کند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما قطعا موضوع افزایش ۳ برابری نرخ تجهیزات پزشکی را در جلسه روز یکشنبه کمیسیون بهداشت مطرح خواهیم کرد، چرا که لازم است وزیر بهداشت و سایر مسئولان مربوطه با حضور در کمیسیون هم در این مورد و هم ارائه توضیحاتی در خصوص دلیل تاخیر در پرداخت مطالبات حوزه دارو که قرار بود به سرعت انجام شود، شفاف‌سازی کند، ضمن اینکه این موضوع را از طریقفراکسیون غذا و دارو نیز به طور جدی پیگیری خواهیم کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز