روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
افزایش ۴۰ درصدی اعتبارات حمایت اجتماعی از مبتلایان به ایدز

مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه، از افزایش ۴۰ درصدی اعتبارات حمایت اجتماعی از مبتلایان به ایدز و خانواده های آنان خبر داد.
روزبه کردونی با بیان اینکه ضرورت حمایت اجتماعی از افرادی که با «اچ ای وی/ ایدز» زندگی می‌کنند اجتناب ناپذیر است، گفت: بیماری ایدز چالش مهم در جهان و ایران، و یک بیماری است که با اطلاع‌رسانی صریح قابل کنترل است.
مدیر کل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه تأکید کرد: در حال حاضر کسانی که با اچ ای وی (ایدز) زندگی می‌کنند با دارو می‌توانند زندگی با کیفیت و طول عمر مناسبی داشته باشند؛ بنابراین حمایت اجتماعی یکی از نیازهای اساسی افراد مبتلا می‌باشد و فرد به هر دلیلی که به این بیماری مبتلا شده است باید بتواند زندگی ومعیشت مناسب داشته باشد در این میان جامعه و خانواده می‌توانند با حمایت اجتماعی و روانی امکان زندگی را در کنار سایر افراد فراهم سازند.
وی افزود :کمیته فنی حمایتهای اجتماعی ایدز یکی از ۵ کمیته فنی کشوری است که درراستای توانمند سازی افراد مبتلا بهHIV و کاهش آسیبهای ناشی ازاین بیماری همچنین بازگرداندن این افراد به زندگی عادی درچارچوب برنامه ملی راهبردی کنترل ایدز درجامعه فعالیت می‌کند.
کردونی گفت: کمیته در راستای تحقق رسالت خود، بر تعهد سیاست گزاران، رهبران کشوری و شخصیت‌های مذهبی و سازمانهای مردم نهادنسبت به اجرای برنامه تأکید دارد.
کردونی افزود: در راستای حمایت اجتماعی از این بیماران و خانواده‌های آنان در سال ۱۳۹۵ مبلغ ۱۰ میلیارد ریال و در سال ۱۳۹۶ با رشد ۴۰ درصدی اعتباری معادل ۱۴ میلیارد ریال جهت حمایت اجتماعی برای پوشش فعالیت‌های حمایتی بیمه درمان، آموزش فنی و حرفه‌ای، ایجاد بستر اشتغال، یتیمان بازمانده از ایدز اختصاص یافته است.
به گفته وی، این حمایت‌ها از طریق باشگاه‌های مثبت در ۳۱ استان صورت می‌پذیرد.
کردونی، تعداد مبتلایان به ایدز شناسایی شده در کشور را ۳۲ هزار و ۶۷۰ نفر عنوان کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز