روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 177
  • بازدید دیروز: 844
  • کل بازدید ها: 530,865
افزایش ۴۰ درصدی اعتبارات حمایت اجتماعی از مبتلایان به ایدز

مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه، از افزایش ۴۰ درصدی اعتبارات حمایت اجتماعی از مبتلایان به ایدز و خانواده های آنان خبر داد.
روزبه کردونی با بیان اینکه ضرورت حمایت اجتماعی از افرادی که با «اچ ای وی/ ایدز» زندگی می‌کنند اجتناب ناپذیر است، گفت: بیماری ایدز چالش مهم در جهان و ایران، و یک بیماری است که با اطلاع‌رسانی صریح قابل کنترل است.
مدیر کل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه تأکید کرد: در حال حاضر کسانی که با اچ ای وی (ایدز) زندگی می‌کنند با دارو می‌توانند زندگی با کیفیت و طول عمر مناسبی داشته باشند؛ بنابراین حمایت اجتماعی یکی از نیازهای اساسی افراد مبتلا می‌باشد و فرد به هر دلیلی که به این بیماری مبتلا شده است باید بتواند زندگی ومعیشت مناسب داشته باشد در این میان جامعه و خانواده می‌توانند با حمایت اجتماعی و روانی امکان زندگی را در کنار سایر افراد فراهم سازند.
وی افزود :کمیته فنی حمایتهای اجتماعی ایدز یکی از ۵ کمیته فنی کشوری است که درراستای توانمند سازی افراد مبتلا بهHIV و کاهش آسیبهای ناشی ازاین بیماری همچنین بازگرداندن این افراد به زندگی عادی درچارچوب برنامه ملی راهبردی کنترل ایدز درجامعه فعالیت می‌کند.
کردونی گفت: کمیته در راستای تحقق رسالت خود، بر تعهد سیاست گزاران، رهبران کشوری و شخصیت‌های مذهبی و سازمانهای مردم نهادنسبت به اجرای برنامه تأکید دارد.
کردونی افزود: در راستای حمایت اجتماعی از این بیماران و خانواده‌های آنان در سال ۱۳۹۵ مبلغ ۱۰ میلیارد ریال و در سال ۱۳۹۶ با رشد ۴۰ درصدی اعتباری معادل ۱۴ میلیارد ریال جهت حمایت اجتماعی برای پوشش فعالیت‌های حمایتی بیمه درمان، آموزش فنی و حرفه‌ای، ایجاد بستر اشتغال، یتیمان بازمانده از ایدز اختصاص یافته است.
به گفته وی، این حمایت‌ها از طریق باشگاه‌های مثبت در ۳۱ استان صورت می‌پذیرد.
کردونی، تعداد مبتلایان به ایدز شناسایی شده در کشور را ۳۲ هزار و ۶۷۰ نفر عنوان کرد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز