روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 219
  • 1,575
  • 1,392,655
افزایش ۶۰ درصدی تعاملات تهران-کپنهاگ در پسابرجام

همایش روابط اقتصادی ایران و دانمارک پس از برجام با حضور گسترده اندیشمندان، فعالان اقتصادی، مسئولین سفارت جمهوری اسلامی ایران و دانشجویان در دانشگاه بازرگانی – کپنهاگ برگزار شد.
در این همایش سخنرانان با اذعان براینکه چشم انداز سرمایه گذاری در ایران با توجه به ظرفیت های بالای نیروی انسانی و منابع طبیعی جذابیت بالایی برای شرکت های دانمارکی دارد توافق برجام را فرصت مغتنمی برای سرمایه گذاران این کشور جهت حضور در طرح های اقتصادی ایران اعلام کردند.
مرادیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در دانمارک گفت: برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به عنوان اقدامی موثر در لغو تحریم ها، ورود مجدد ایران به اقتصاد جهانی را تسهیل کرده است.
وی افزود: پس از اجرای برجام حجم روابط دوکشور بیش از ۶۰ درصد افزایش نشان داده و در واقع برجام نقطه عطفی در روابط ایران و کشورهای اروپایی از جمله دانمارک محسوب می شود.
وی تبادلات اقتصادی پسا برجام و سفر هیئت های تجاری و سیاسی به ایران را حاصل توافق هسته ای دانسته و چشم انداز رشد اقتصادی و حضور ایران در بازار جهانی را روشن ارزیابی کرد.
سفیر ایران با اشاره به روابط تجاری بین ایران و دانمارک در طول سالیان گذشته از شرکت های دانمارکی خواست سرمایه گذاری و شرکت در پروژه های مشترک را در دستور کار خود قرار دهند تا بتوانند حضور پررنگ تری در بازار رو به رشد و بزرگ ایران داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز