روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
افزایش ۱۴ درصدی مصرف برق در تبریز

روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز با صدور اطلاعیه ای از عموم شهروندان خواست تا در مصرف برق صرفه جویی کنند.
در این اطلاعیه آمده است: با توجه به افزایش بی سابقه دمای هوا در روزهای اخیر و افزایش مصرف برق در تبریز، از نظر توازن بین تولید و مصرف انرژی محدودیت هایی وجود دارد.
بر اساس این اطلاعیه و با توجه به نمودارهای آماری پیک بار، مصرف برق در حوزه شرکت توزیع نیروی برق تبریز نسبت به دوره مشابه سال گذشته به طور میانگین حدود ۱۴درصد افزایش داشته است.
در این اطلاعیه عنوان شده است: با توجه به اینکه از ساعت ۱۱ تا ۱۵ شاهد اوج مصرف برق هستیم همکاری مستمر مردم و سازمان ها در رعایت الگوی مصرف برق جهت تامین برق پایدار ضروری است.
در ادامه این اطلاعیه، با تاکید بر استفاده از لوازم برقی به خصوص لوازم برودتی دارای علامت استاندارد و بر چسب انرژی خاطرنشان شده است: انتخاب نوع کولر با توجه به مناطق آب و هوایی، خاموش کردن کولر در هنگام ترک منزل، عدم استفاده از دور تند کولر در زمان پیک مصرف برق و ‌بستن کامل درب و پنجره به هنگام استفاده از کولر، از راهکارهای ساده در جهت بهینه سازی مصرف انرژی است.
مردم تبریز در روزهای گذشته گرمای بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد را تجربه کردند و در چند روز گذشته دمای هوای این شهر ۳۸ درجه سانتی گراد بالای صفر بود.
شرکت توزیع برق تبریز در حدود ۹۳۰ هزار مشترک دارد .
تابستان گذشته پیک مصرف برق تبریز برابر با ۲ هزار و ۹۸۸ مگاوات بوده این درحالیست که میزان مصرف برق در سال جاری به ۳ هزار و ۲۰۰ مگاوات رسیده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز