روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 769
  • 749
  • 1,337,254
افزایش ۲ هزار فرصت شغلی در منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: امسال با بهره برداری از طرح های درحال احداث ۲ هزار نفر به ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر شاغل منطقه اضافه می شود.
محسن خادم عرب باغی اظهارکرد: برنامه ها و راهبردهای اساسی تدوین شده برای مناطق آزاد از جمله توجه به تولید و خودکفایی و خوداتکایی و توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی و اشتغال است.
وی از صادرات ۴۰ میلیون دلاری محصولات کشاورزی گلخانه ای تولیدی در منطقه آزاد ارس در چهار ماه نخست امسال خبر داد و افزود: این منطقه در چهار ماه نخست امسال صادرکننده نمونه مناطق آزاد ایران شد.
خادم عرب باغی با بیان اینکه در بخش های کشاورزی و صنعتی ارس سرمایه گذاری های خوبی انجام شده است، بر ایجاد و تکمیل زنجیزه تولید تا صادرات در بخش های مختلف صنعی و کشاورزی تاکید کرد.
وی با اشاره به اینکه سردخانه ۱۷۰۰ تنی که در جریان سفر مشاور رییس جمهور به بهره برداری رسید، گفت: در بخش کشاورزی برنامه ریزی های لازم برای اجرای صحیح مراحل کاشت، داشت و برداشت و همچنین نگهداری محصولات بعد از برداشت صورت گرفته است.
رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس از صادرات سازه های گلخانه ای تولید شده در این منطقه خبر داد و گفت: تکمیل زنجیره تولید تا صادرات محصولات تولیدی از رویکردهای اساسی منطقه است .
خادم عرب باغی با بیان اینکه ۲۵۰ هکتار اراضی گلخانه ای در ارس زیر کشت رفته و در حال آماده سازی برای تولید و صادرات به بازار ۴۵۰ میلیون نفری کشورهای cis ( مشترک المنافع ) است، از صادرات روزانه ۱۵ تا ۲۰ کانتینر محصولات گلخانه ای از این منطقه خبر داد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: علاوه بر اینکه ارس بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران مطرح است، به قطب تولید محصولات کشاورزی در بین این مناطق نیز تبدیل شده است.
منطقه آزاد ارس با ۵۱ هزار هکتار وسعت شامل بخش هایی از ۲ شهرستان جلفا و خداآفرین در شمالغرب ایران است که در نقطه صفر مرزی و در مجاورت با کشور ارمنستان، جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان استقرار یافته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز